Van Ferit Melen havalimanı yanıtımı

Sivil hava taşımacılığına 1943 yılında açılan Van Ferit Melen havalimanı ilk olarak Van havalimanı ismiyle açılmıştı, 1993 yılında yeni ismini alarak Van Ferit Melen havalimanı olmuştur. Şehir merkezine 8 km. uzaklıkta olan havalimanı iç ve dış hatlar terminal binası ortak kullanım alanı olmaktadır. Doğu İllerinden olan güzeller güzeli Van şehrine ulaşım için saatlerce kara yolculuğu yapmanıza gerek olmamaktadır. Bunun için Van ferit melen havalimanı gerekli tüm kolaylığı sağlamaktadır. Van güzelliğini ve gizemini görmek için İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk havalimanı başta olmak üzere, Türkiye’ nin birçok İlinden seyahat edebilirsiniz. Şehrin muhteşem tarihi güzelliklerini, mistik çizgisini, otantik atmosferini içinize çekmek için uzun yolculuklar değil, birkaç saatlik mesafe sonrası ulaşabileceksiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı Özellikleri

Ferit Melen yolcuların kullanımı için 140 araçlık otoparka sahip olmaktadır. Türkiye’ nin en doğusunda bulunan havalimanı, Doğu’ nun ulaşım hava trafiğinin nabzını tutmaktadır Coğrafi konumu nedeniyle verimli topraklara ve köklü bir tarihe ev sahipliği yapan Van, Doğu Anadolu Bölgesi’ nin en kalabalık ili olmaktadır. Binlerce yıllık bir tarihe dayanan şehir, gelen herkesi kendine hayran bırakıyor. Bu nedenle ilgileri üzerine toplamakta ve her geçen gün yolcu sayısını artırmaktadır. Van şehir merkezinde, çevre ilçe ve beldelerde gezmek için havalimanından araç kiralayabilir, toplu taşıma hizmetlerinden faydalanabilir ve servis araçlarını tercih edebilirsiniz. Yüksekova-Şemdinli, Erciş İlçelerine özel servis hizmetleri de vardır. Toplu taşıma için ise, havalimanından 300 metre uzaklıkta halk otobüs durakları mevcut olmaktadır. Ayrıca havalimanında bekleyen taksiler de konforlu bir ulaşım hizmeti sağlayıcısı olmaktadır.

İç hatlar terminalinde yolcuların konforlu bir hizmet almaları için bulunan alternatifler mevcuttur. Bebek bakım odası, cafeler, büfe ve ferah bekleme salonu barındırmaktadır. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Van, gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir konumdadır. Gelen yerli ve yabancı turistler bu anlamda adeta geçmişe dair uzanan bir yolculuğa çıkmaktadır. Bu anlamda önemli bir hizmete ev sahipliği yapan Van Ferit melen havalimanı, müşteri memnuniyetini her zaman üst düzey tutmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir