Ukrayna Hava Yolları uçuş kriterleri nasıldır

Ukrayna Hava Yolları ile yolculuk planlaması yapmadan önce firmanın uçuş kriterleri hakkında bilgi edinmek ve firmadan verilen hizmet nasıldır sorusunun cevabını aldıktan sonra bileti almak gerekir.  Ukrayna’dan yurt içi ve uluslar arası uçuşlar düzenleyen Ukrayna Hava Yolları uçuş kriterleri nasıldır sorununun yöneltildiği bütün müşterilerinin her birinin firmadan oldukça memnun kaldığı sonucuna ulaşmaktadır. 1992 yılında kurulmuş olan havayolu firmasının merkez ofisi ülkenin başkenti Kiev’dedir. Kurulduktan yaklaşık olarak 8 yıl sonra önemli bir havacılık sektöründen büyük bir pay alan firmanın o dönemki yıllık geliri 5.4 milyon dolar olmuştur.  Kiev merkezli olarak uçuş düzenleyen Ukraine International Airlines dünyanın farklı noktalarında geniş bir ulaşım ağına sahiptir.

Ukraine International Airlines firması yurt içinde, Lviv, Simferopol ve Odessa havaalanlarına uçmaktadır. Ulusalar arası kentler rotasında,  Amsterdam, Barcelona, Berlin, Brüksel, Dubrovnik, Faro, Funchal, Cenevre, Helsinki, İstanbul, Londra, Madrid, Monastir, Milano, Nice, Paris, Porto, Pula, Roma, Viyana, Zürih, Dubai, Kuveyt bulunmaktadır.  Aralarında ülkemizin de bulunduğu Asya, Avrupa, Rusya, Uzak Doğu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bu noktalara yapılan seferleri genç ve dinamik uçak filosu ile gerçekleştirmektedir. Havayollarının filosunda, 5 adet Embraer E190, 4 adet Boeing 737- 300, 1 adet Boeing 737- 300C, 6 adet Boeing 737- 400, 10 adet Boeing 737- 500, 8 adet Boeing 737- 800, 4 adet Boeing 737- 900, 2 adet Boeing 767- 300ER ile gerçekleştirmektedir.

Ukrayna Havayolları iç hatlardaki uçuşlarda 45 dakika kalana kadar yurt dışı hatlarındaki uçuşlarda ise 1 saat kalana kadar check- in için zaman tanımaktadır. İnternet sitesi üzerinden check- in yapabilme kolaylığı da bulunmaktadır. Bazı rotalarda farklılık olsa da genel olarak check- in uçuşa 48 saat kala başlayıp 1 saate kadar devam etmektedir. Bilet sınıfına göre serbest bagaj hakkı tanıyan firma ekonomi sınıfında tek parça 23 kg, daha üst sınıflarda ise 32 kg serbest bagaj hakkı vermektedir. El bagajını da bu limite dahil eden havayolları ekstra bagaj konusunda kilosuna bakmadan belli bir ücret ödeme zorunluluğu getirmektedir. Bu sabit ücret parça sayısına göre 25 ile 100 dolar arasında değişmektedir.  Manuel olarak internet sitesi üzerinden ücretsiz koltuk seçme hakkı bulunan firma biletlendirme ücreti olarak 5 dolar almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir