Türk hava yolları seyahat sigortası nedir?

Yolcuların talep ve isteklerine bağlı olarak yapılan, Türk Hava Yolları seyahat sigortası,  birçok yolcu böyle bir talebi istemekte, kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Zorunlu olmamakla beraber, seyahat sigortası almadan da yolculuk yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Daha konforlu ve güvenli bir uçuş hissi yaşamak bu sayede mümkün oluyor. Yolcularını bu anlamda da yalnız bırakmayan Türk hava yolları seyahat sigortası hakkında geniş bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Yolcuların uçak bileti almadan önce en çok merak ettikleri konular arasında yer aldığı için, seyahat süresince nasıl sigortalanacağınızı bilmenizde yarar görüyoruz. Tatil veya iş seyahatlerinizde istenmeyen durumlar yaşanması muhtemeldir. Bu durumlarda devreye giren seyahat sigortası, tüm kaygı ve endişelerinizin yersiz olduğunu hatırlatacaktır. Acil oluşan rahatsızlıklarınızda gereken tıbbi müdahaleler sonucunda içiniz rahat bir şekilde sigorta kapsamında tedavi olabileceksiniz.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsıyor?

Uçuş sürecinizden itibaren başlayan seyahat sigortanız uçuş iptali,acil müdahale gerektiren tıbbi müdahaleler, bagaj kaybı, rötarlı uçuşlar ve daha birçok geniş bir yelpazeyi kaplamaktadır. Seyahatinizi güvence altına almanın en kapsamlı yolu seyahat sigortasından yararlanmak olacaktır. Sigorta kapsamı 24 saat aralıksız teknik hizmet sağlamaktadır. Yurt içi seyahatleri için yaptıracağınız seyahat sigortası kapsamında, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yapacağınız tüm seyahatleriniz de geçerli olmaktadır.

Dünya seyahat sigortası kapsamında ise dünyanın her yerine gönül rahatlığıyla seyahat edebilmenizi sağlıyor. Kendinizi daha güvenli hissetmeniz her anlamda mümkün olacak. Seyahatin iptali, bagaj gecikmesi hasarı veya kaybı, kapkaç, uçuş rötarı, kaza veya hastalık sonucu yolculuğa çıkılamaması gibi durumlarda seyahat sigortası kapsamında olmanız söz konusudur. Aynı şekilde Avrupa seyahat sigortası da sayılan maddeleri kapsamaktadır. Yani Türk Hava Yolları güvencesiyle Dünya’ nın tüm noktalarına güvenilir uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Can ve mal güvenliği için gerekli olan tüm tedbirlerin alınması, tamamen yolcuların talebiyle mümkün olmaktadır. Seyahat sigortası yaptırmak bir zorunluluk değil tercihtir. Fakat bir çok soruna çözüm getirecek, kendinizi daha konforlu ve güvenli hissetmenizi sağlayacak tüm donanımlar, seyahat sigortası kapsamında mümkün olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir