Sivas Sabiha Gökçen Arası Uygun Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Sivas şehri ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı arasında sıklıkla uygun fiyatlara uçak yolculuğu erken uçak bileti rezervasyonları ile gerçekleştirilmektedir. İş ya da turistik gezi gibi seyahatler için Sivas ve İstanbul arası uçak yolculuğu oldukça uygun fiyatlara sunulduğundan sık tercih edilmektedir.

Sivas ilinde bulunan Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede yer almaktadır. Oldukça modern bir mimari ile inşa edilmiş olan bu havaalanı, Türkiye’de birçok şehre olan seferleri ile sık tercih edilen önemli havaalanlarında biri konumundadır. İç Anadolu Bilgesinin doğusunda yer alan ve medeniyetler beşiği olarak da bilinen Sivas kentine İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi merkezlerden ulaşım sağlanırken sıklıkla kullanılan Nuri Demirağ Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım oldukça kolay gerçekleşmektedir. Belediye otobüsleri ile kolaylıkla ulaşılabilen havaalanına kalkan otobüsler, Otogar yanındaki otobüs durağından harekete geçmektedir. Bunun dışında özel firmaların servisleri ile de 30 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşmak mümkündür. Ayrıca araç kiralama ya da taksi gibi seçeneklerle de uygun fiyatlarla merkeze ulaşım kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizin en güzel ve tarihi şehirlerinden biri olan Sivas bununla birlikte muhteşem ve unutulmaz bir doğaya sahiptir. İmranlı ilçesinde yer alan mesirelik alanda kayalıklar arasında ilerleyen berrak su ile çevrili yemyeşil olanlar görenlere unutamayacakları anılar yaşatmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde de gezilip görülebilecek birçok yer bulunmakta olup özellikle Kongre Binası ve Çifte Minareli Medrese bu önemli noktalardan bazılarıdır. Şehrin yemek kültürü de oldukça geniş olup merkezde yer alan restoranlar aracılığı ile yöresel lezzetler bir yerel gibi deneyimlenebilmektedir. Sivas ili karasal iklimin etkisi altında olan kışları oldukça soğuk, sert ve yağışlı seyreden bir şehirdir. Yaz ayları ise son derece kurak ve sıcak geçen şehre seyahat için en ideal dönemler Nisan, Mayıs, Eylül ya da Ekim gibi bahar aylarıdır. İstanbul ile Sivas arasında gerçekleştirilecek yolculuklar için havayolu yolculuğu tercih edilmesi hem fiyatı hem de rahatlığı açısından son derece karlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir