Sinop gezilecek yer tavsiyeleri

Karadeniz Bölgesi tarihsel ve doğal güzellikler açısından çok geniş bir yelpazeye sahip olan şehirlerinden Sinop, ziyaretçilerini sıcacık ağırlıyor. Eğer yolunuz düşerse ve sinopta nerelere gidilir? Diye sorup merak ediyorsanız muhteşem tavsiyeleri sizlerle paylaşıyoruz. Orman ve denizle kaplı muhteşem manzarası gezip görmeniz gereken yerler bakımımdan çok zengin olmaktadır. İnsanları ve doğasının sıcaklığıyla gelen konuklarını kocaman bir gülümseme ile karşılayan Sinop, son derece keyifli bir tatilin kapılarını sonuna kadar açacaktır. Her aşın altından büyüleyici bir güzellik çıkan, her göreni kendine hayran bırakan Sinop, eşinize çok az rastlanılan bir cennet diyarı olmaktadır.

Sinop’ ta Nerelere Gidilir?

Karadeniz’ in en sevilen ve büyüleyici şehirlerinden biri olan Sinop, görsellik açısından çok zengindir. Sinop’ a gittiğiniz zaman öncelikle görmeniz gerekenleri sıralayalım.

Erfelek Şelalesi: görülmeye değer bir cennet köşesi olmaktadır. Mavi ve yeşilin hayranlık uyandıracak intizamı, ziyaretçilere unutulmaz bir keyif yaşatacaktır. Turizm açısından çok değerli bir yere sahip olmakta, mavi gölün suretinde huzur bulan konuklar, streslerini atmaktalar.

Akgöl: Sinop Ayancık ilçesinde olan 1200 metre yüksekliğe sahip doğayla iç içe huzur dolu bir yayladır. Göl iki çay tarafından beslenmekte, ormanın içinde bir masal diyarının başkenti olmaktadır. Orman içine ve göl kıyısında yapılacak piknik aktivitesi, tatilcilere unutulmaz bir zaman dilimi sunacaktır.

Akliman Kumsalı: Doğal bir güzellik mimarisi olarak adından sıkça söz ettiren kumsal, yaz aylarına serinlemek isteyenlerin uğrak noktası olmuştur. Özellikle dinlenmek isteyenler için atmosferiyle adeta davetiye çıkarır. İl merkezine sadece 9 km. uzaklıkta olması, ziyaretçi ve turist açısından tam donanımlı bir talep almaktadır.

İnaltı Mağarası: Ayancık İlçesine sadece 40 km. uzaklıkta bir mesafede olan mağara, denizden 1070 metre yükseklikte olmaktadır. Mağaranın en gizemli yanı ise 50 metre altına kadar araçla inilebiliyor olmasıdır.

Hamsilos koyu: Türkiye’ nin en Kuzeyin’ de yer almaktadır. Dünya’ da buzul aşınması sonucu kendiliğinde oluşan ilk koy olma özelliği taşır. Burada harika vakit geçirecek, piknik yapabilecek, mavi ve yeşilin her tonunu izleyebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir