Singapore Airlines sahibi kim

Ekvatorun kuzeyinde yer alan Singapurun ulusal ve bayrak taşıyıcı firması olan Singapore Airlines hakkında yapılan araştırmalarda sahibi kim ve hangi rotada uçuş yapıyor sorularına cevap aranmaktadır.  Singapore Airlines sahibi kim sorusunun cevabı olarak ülkenin hükümeti yanıtı verilse doğru olacaktır çünkü firma ülkenin ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolları olarak tanıtılmaktadır. 1947 yılında kurulduğunda ismi Malay Yarımadasından esinlenerek Malayan Airways olan şirket 25 yıl sivil havacılık sektöründe hizmet verdikten sonra adını değiştirmiştir. 25 yıllık uçuşun ardından 1972 yılında adını Malayan’dan Singapore Airlines olarak değiştirmiştir. Ana merkezi Sinpapur Uluslararası Changi Havalimanında olan havayolları son 8 yıldır aynı yönetim kadrosu tarafından işletilmektedir.

Singapore Airlines’in yönetiminde yaklaşık olarak 8 yıldır Goh Choon Phong ve ekibi bulunmaktadır. Dünya sivil havacılık alanında önemli bir ittifak olan Star Alliance üyesidir. Star Alliance üyesi olan havayollarının Scoot, Silk Air, Singapore Airlibe Cargo adıyla hizmet veren yan kuruluşları bulunmaktadır. Ulaşım ağında Avrupa, Asya, Afrika, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya kıtalarından yaklaşık olarak 60’dan fazla destinasyon bulunmaktır. 60 kadar olan ulaşım noktasına her geçen gün yenilerini eklemek için adımlar atmaktadır. Müşterinin her zaman haklı olduğunun bilincinde olan firma yolcularının hiçbir problemle karşılaşmamaları için ellerinden geleni yapmaktadır. Yaşanan problemleri pratik bir şekilde çözümleyen yetkilileri ile sadık müşteri sayısını artırmaya özen göstermektedir.

Genç bir filoya sahip olan firma Boeing, Airbus ve en lüks yolcu tipi uçaklarla uçuş yapmaktadır. Konforlu, lüks ve güvenli uçuşlarında kusursuz taşımacılık hizmeti veren firma müşterilerine Ekonomi ve Business Class sınıfı seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerin her biri kendi içinde yeniliklerle doludur. Mevcut koltuk sayısını artırarak daha fazla insana hizmet etmeyi planlayan havayolları seyahat etmeyi, hareket etmek ve sadece yer değiştirmek olarak tanımlamamaktadır. Seyahat etmek yeniliklerle dolu bir deneyimdir. Uçuş ağında bulunan yaklaşık 60 nokta içinde, Barcelona, Amsterdam, Frankfurt, Colombiya, Bangkok, Hong Kong, Duesseldorf, Los Angeles, İstanbul, London, New York, Manchester, Paris, Osaka, San Francisko, Tokyo, Stockholm ve Roma bulunmaktadır. Sentosa Adası gibi dünyaca ünlü parkına ulaşabilmek için ülkemizden İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Changi Havaalanına Singapoure Airlines’in seferi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir