Siirt İstanbul Atatürk Havaalanı Uçak Bileti Bul

Oldukça uzun mesafeli bir yolculuk olan Siirt şehri ile İstanbul arası yapılacak uçak yolculuklarında Atatürk Havaalanı rotalı biletlere oldukça uygun fiyatlara Siirt uçuş bileti bul seçeneğiyle ulaşılabilmektedir. Uçak bileti fiyatlarının kampanyalar ile oldukça uygun olduğu günümüzde rahat bir yolculuk gerçekleştirmekisteyenkişilerin Siirt İstanbul arasında da ilk tercihi uçak yolculuğu olmaktadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içinde yer alan Siirt şehri, oldukça eski yerleşim zamanlarında kurulmuş tarihi bir kenttir. Mezopotamya bölgesi ilk medeniyetleri zamanında inşa edilmiş olan şehirde Hititler, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti gibi birçok büyük uygarlık hüküm sürmüş ve şehrin tarihi dokusunu oluşturmuştur. Karasal iklimin etkilerinin hüküm sürdüğü kentte kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar sıcak ve oldukça kurak şekilde geçmektedir. Bu nedenle şehre yapılacak ziyaretlerde ilkbahar ya da sonbahar aylarının tercih edilmesi verimli bir gezi açısından ideal olacaktır. Doğal ve tarihi güzellikler açısından çok zengin olan şehirde gezilip görülecek önemli noktalardan bazıları; Derzin Kalesi, Mir Yakup Manastırı, Haderver Kilisesi, Ulu Camii, İbrahim Hakkı Türbesi, Veysel Karani Türbesi ve Lif Kaplıcası olarak sayılabilir. Bunula birlikte mağara gezintileri açısından da oldukça zengin olan Siirt avcılık meraklıları için de uygun adreslerden biridir.

Siirt dendiğinde öne çıkan noktalardan biri olan yemekler ziyaretçilerin mutlaka yerinde deneyimleyip tatması gereken lezzet ve çeşitlere sahiptir. Arap kültürü, Türk ve Kürt kültürlerinin uzun yıllar boyunca bir arada bulunduğu şehirde bu nedenle mutfak da oldukça geniş ve çeşitlidir. Şehre özgü başlıca yemekler; Siirt Büryanı, Varak Kek, Aside, Siirt Köftesi, Ayran Yarma ve Perde pilavı olarak sıralanabilir. 1994 senedinde sivil kullanıma açılmış olan Siirt Havaalanı aracılığı ile İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere direkt olarak ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 14 km uzaklıkta bulunan havaalanına belediye otobüsleri, özel havaalanı servisleri, taksi ve araç kiralama gibi farklı alternatiflerle ulaşmak oldukça kolaydır. Şehirden aktarmalı olarak da Türkiye’nin neredeyse tüm illerine ulaşmak mümkün olup erken rezervasyon fırsatları ile oldukça uygun fiyata seyahat edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir