Samsun Çarşamba Havalimanı Yol Tarifi

Samsun ilinin Çarşamba ilçesi sınırları içerisinde yer alan havalimanı bölge için çok önemli bir rolü yerine getirmekte ve buraya gidecek olan kişiler internet sitelerinden yol tarifi bulabilmektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı yol tarifi için kullanılacak farklı platformlar var ve bunlardan bazılarının sistemlerinin çok daha etkili sonuçlar vermesi sebebiyle insanlar tarafından daha fazla tercih edildiklerini söylemek mümkündür. Karadeniz Bölgesinin en güzel kentlerinden birisi olan Samsun, yıl içinde çok sayıda turisti misafir etmekte ve gelen turistlerin bir kısmı ulaşım için bahsedilen havalimanını etkin bir şekilde kullanmaktadır. Böylece söz konusu yerin, kentin turizmine son derece olumlu bir şekilde katkı yaptığı söylenebilir.

Samsun kent merkezinden havaalanına gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri farklı alternatifler olsa da söz konusu alternatiflerden birisi D010 karayoludur ki buranın çok fazla kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Samsun sahilinden de geçen bu yola, şehrin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Bandırma Vapuru Müzesi yakınlarından da geçen yolu takip ederek doğuya doğru ilerlenmesi sonucunda rahatlıkla havalimanına ulaşılabilir. Kent merkezinden yaklaşık olarak 23 km uzaklıkta olan havalimanına toplu taşıma araçları ile de gidilebilmektedir.

Samsun denilince insanların aklına farklı unsurlar gelmektedir fakat bunlar arasında Kurtuluş Savaşı’nın başlamasına giden Bandırma Vapuru çok özel bir yer tutar. Mustafa Kemal Atatürk’ü İstanbul’dan bu şehre getiren vapur burada sergilenmektedir. İçerisinde bir takım eserler ve döneme ışık tutacak fotoğraflar bulunan vapura her yıl on binlerce insan akın etmektedir. Özellikle 19 Mayıs tarihlerinde burada çok ciddi bir yoğunluk olduğu söylenebilir. Aminos Tepesi ve kentteki diğer gezilecek yerlere göre burası, her zaman ileride olmayı başarmıştır.

Samsun, tarih boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılmış bir bölgedir. Öyle ki; milattan önceki zamanlarda dahi burada devletler hüküm sürmüştür. Buna bağlı olarak da söz konusu devletlere ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Aminos Tepesi de bu eserlerin çıkarıldığı bölgelerden bir tanesidir ve oldukça ilgi çekicidir. Buradan çıkarılan eserler, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi içerisinde sergilenerek, eserleri insanların yakından görmesi sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir