Şakirpaşa havalimanı nasıl gidebilirim

Çukurova Bölgesinde hizmet veren, Adana ve çevresinde buluna tüm yerleşim merkezleri için hava taşımacılığını üst seviyede sunan Şakirpaşa havalimanı, büyük beğeni topluyor. 1937 yılında hizmete açılmasıyla büyük talep ve taktir toplayan, Çukurova bölgesine seyahati kolay hale getiren ve 1956 yılında Uluslararası seyahati mümkün hale getiren Şakirpaşa hava limanı geniş bir kitleye hizmet vermektedir. Şehir içinde olması nedeniyle, büyük bir ulaşım kolaylığına sahip olmasının yanı sıra, yolcu trafiğinin büyük bölümü iç hat taşımacılığı için talep göstermektedir. İç hatlar olarak en yoğun ve fazla seferini Ankara ve İstanbul’ a yapmaktadır. Dış hatlar olarak ise Almanya olmaktadır.

Türkiye’ nin en kalabalık 4. şehri olan Adana’ da hizmet veren Şakirpaşa havalimanı, önemli ticaret merkezlerinden biri olmaktadır. Yolcu kapasitesi olarak sivil uçuşlar için geniş bir ağırlama potansiyeline sahiptir. Üstelik Osmaniye ve Mersin yolcularını da misafir etmekte, bu nedenle kapasitesi oldukça yoğun olmaktadır. İki şehre de Adana’ ya ulaşım sadece birkaç saatlik mesafede olmakta, bu nedenle yolcu trafiği sıkıntı yaşanmadan çözülmektedir. 3 terminale sahip olan Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar, dış hatlar ve kargo olarak hizmet veriyor. 2 milyon 500 bin metrekareye yakın bir alana kurulmuştur. Şehir merkezine çok yakın olan havalimanı, ulaşım açısından hiçbir güçlük vermemektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’ de yaşıyorsanız, Adana havalimanına gelmeniz oldukça sorunsuz ve kolay olacaktır.

Adana’ ya yapacağınız seyahat için ucuz ve indirimli bilet almak da o kadar zahmetsiz ve kolay olmaktadır. Uçuş yoğunluğuna göre kesintisiz hizmet vermekte, bir çok konforu aynı anda bir arada tutabilmektedir. Havalimanına özel aracınızla gidebilir, otobüs güzergahlarını takip edip kolayca ulaşabilirsiniz. Alana Belediye otobüslerinin dışında dolmuşlar da ulaşım sağlamaktadır. Adana’ da gece yarısı saat 23:00’ a kadar dolmuşla havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Yılda 4 milyon yolcu ağırlayan, şehir merkezine sadece 3,5 km. uzaklıkta yer alan, çevresinde bulunan illere hava taşımacılığı hizmeti sunan Şakir paşa havalimanı sivil hava taşımacılığının en önemli kapısı konumundadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir