Sabiha Gökçen havalimanı ulaşım

Seyahat etmenin ayrıcalık olduğunu hissettiren Sabiha Gökçen havalimanına ulaşım oldukça kolaydır, pendik İlçesi sınırlarında bulunan ve İstanbul’ da kurulan ikinci havalimanı olarak hizmet vermektedir. Yolcu sayısı her geçen gün artan ve hava trafiğinde hatırı sayılır bir yere sahip olan Sabiha Gökçen, en fazla yolcu kapasitesine sahip Türkiye’ nin 3. büyük havalimanı olmaktadır. 4 katlı otoparkı bulunmasıyla birlikte, misafirlerine iyi derecede ev sahipliği yapmaktadır. Otoparkı kapasitesi 70 otobüs, 4720 araç barındırabilmektedir. Şehrin çeşitli yer ve bölgelerinden ulaşım oldukça kolay olan havalimanına nasıl giderim? Diyorsanız, yazımızı sizler için hazırladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı Özellikleri

İstanbul’ un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen havalimanı, Pendik 12 km, Kadıköy 40 km., Taksim’ e 50 km. mesafede yer alır. TEM otoyoluna olan uzaklık bağlantısı 1.5 km olmaktadır. Ulaşım açısından oldukça kolay ve rahat bir trafik alanına sahiptir. Üstelik stratejik kimliği ile öne çıkan özelliklere sahip olmaktadır. İç ve dış hat seyahatlere ev sahipliği yapan Sabiha Gökçen havalimanı, tam donanımlı hizmet sağlıyor. Uçuş pisti ve park alanları, 34 yolcu uçağı biniş kapısı, gelen ve giden yolcular için tam 20’ şer tane pasaport kontuarı ve daha birçok özelliği ile çok sayıda yolcuya hizmet vermeye devam ediyor. Bu anlamda havalimanı verdiği güvenilir hizmetler doğrultusunda büyük taktir toplamaktadır.

Sabiha Gökçen havalimanı iç ve dış hatlara açılan kapının en güvenilir isimlerinden biri olmaktadır. Seyahat etmenin sadece bir lüksten ibaret değil, gereklilik olduğunun bilinciyle hizmet veren havalimanı, tam donanımlı ve kapasiteli olarak sizleri bekliyor. Üstelik ulaşım açısından Türkiye’ nin iç ve dış hatlara açılan kapısı olarak lanse edilmiş olmasının, ulaşım bakımından oldukça esnek bir konumda olmasının mahiyeti güçlüdür. Bazı seyahatlerin plansız ve zamansız olması, ulaşım kolaylığı açısından Sabiha Gökçen’ i tercih etmenizi destekler. Bir çok yere yakınlığı nedeniyle, özellikle Anadolu yakasında olmasının ayrıcalığını yaşayan yolcular memnuniyetini bildirmeye devam ediyor. Havalimanına giderken, öncelikle hangi araçla yola çıkacağınızı ve güzergahınızı önceden belirlemeniz faydalı olacaktır. Bu sayede hem uçağınızı kaçırmamış olacak, hem de sorun yaşamamış olacaksınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir