Rize Arapdüzü Mesire Alanı Tanıtımı

Doğal güzellikle herkesi kendine hayran bırakan arapdüzü mesire alanı her mevsim Karadeniz Bölgesi turizminin mimarı olmaktadır. Yeşilin her tonunu bağrında saklayıp ziyaretçilere cömertçe sunan mesire alanı, turizme çok büyük kakı sağlayan emsalsiz güzellikler arasında er alır. Doğanın içinde 800 metrelik bir yürüyüş parkuruna sahip olup, güzergah boyunca taşlara basarak yürümek gereklidir. Bu sayede tahta asma köprüden geçen ziyaretçiler, mesire alanına ulaşmış olurlar. Tam anlamıyla bir görsel şölene şahitlik yapmak isteyen tüm turistlerin, ruhları tazelenip yenilenmektedir. Adeta cennetten bir köşe olarak bilinen mesire alanı, tam donanımlı bir güzelliğin baş mimarı olmaktadır. Yüksekliği 1080 olan Arapdüzü mesire alanı hafızalara kazınacak bir estetiğe sahiptir.

Arapdüzü Mesire Alanı Neler Yapılır?

Doğa tutkunlarının vazgeçilmez adresi olan Mesire alanı, bol bol fotoğraf çekmek için yeterli görsel zenginliğe sahiptir. Seyir terasları sayesinde, ziyaretçiler doyasıya manzara izliyor, yeşilin ve temiz havanın tadını çıkarıyorlar. Piknik alanları ise ayrıca bir tutku olarak uğrak noktası haline geliyor. Oturma alanları da tüm ziyaretçiler için şehir hayatından kaçış olarak stres atılmasını sağlıyor. Arapdüzü şelalesi Güneysu İlçesine takriben 15 km. mesafe uzaklıkta olmaktadır. Ahşap asma köprülerden şelaleye ulaşım sağlamak son derece keyifli ve eğlenceli bir deneyim olmaktadır. Bu deneyimi yaşamak isteyen tüm ziyaretçiler, bu anlamlı gezintiyi unutulmaz kılacaklar.

Arapdüzü Doğal Güzellikleri

Doğal güzelliğine ve estetiğine dokunmadan yapılan seyir terasları ayrıca dikkat çekici olmaktadır. Bu sayede otantik ve mistik çizgileri, tam anlamıyla doğa ve tabiat tutkunlarının adresi olmaya devam etmektedir. Sadece yerli değil yabancı turistlerin de çok dikkatini çeken bir doğa harikası, eşi benzeri olmayan bir güzelliğe sahiptir. Seyir teraslarında şelaleyi çok farklı bakış açılarından izleyebilecek, keyfin tadını çıkaracaksınız. Adeta balta girmemiş orman görüntüsü olacak bir doğallığa sahip olmaktadır. Dünya üzerinde eşi olmayan bir parkur olup doğal taş, asma köprüler, ahşap yapılar ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Şelalenin doğallığı, bitki örtüsünün muhteşem dokusu seyre doyum olmayan bir gezintiye ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir