Pekin Çin görülmesi gereken muhteşem güzellikler

Çin’ in Başkenti olan Pekin, Ülke’ nin en kalabalık ikinci şehri olmaktadır, oldukça eski ve köklü bir tarihe sahip olan Pekin, ayrıca en eski Başkent olma özelliğine sahiptir. Turizm, kültür ve eğitimin omurgası olan Kent, Dünya’nın en iyi ve ileri Üniversitelerine sahiptir. Eğitim düzeyi oldukça yüksek olan bir şehirdir. Eğer sizler de pekinde görülecek yerler nelerdir? Diyorsanız ve seyahat defterinize adını yazdıysanız, görmeden gelmemeniz gereken yerler bulunmaktadır.

Pekinde Gidilecek Yerler Listesi

Mutianyu Çin Seddi: Dünya’ nın yedi harikasından biri olan Çin seddi, görkemli ve devasa yapısıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Çin seddine çıkmak için teleferik kullanıyorsunuz. Muhteşem ve benzersiz manzarası karşısında adeta büyüleneceksiniz. Çok sayıda basamağa sahip olan Çin seddini gezmek biraz yorucu olsa da, küçük bir bölümünü gezebilme şansınız oluyor. Uzaydan bile görünen eşsiz ve benzersiz yapıyı görmek size ayrıcalıklı bi dünyanın kapılarını açacaktır. Pekin’ de Çin seddini görmeden dönmek çok büyük bir hata olacaktır.

Yiheyuan Yaz Sarayı: Park pekin’ de rastlayabileceğiniz en güzel alanlardan biridir. Sarayı ve parkı istediğiniz gibi gezebilmek için bir gün ayırmanız gerekecektir. Ayrıca göl kenarından adaya kadar ilerleyin ve muhteşem bir manzaranın keyfini çıkarın.

Beijing Botanical Garden. Doğanın ve tabiatın tadını doyasıya çıkarmak için görmeniz gereken bir yer olmaktadır. Çok farklı ağaçlar, çiçekler, çöl ormanları ile donatılmış harika bir esinti içinde olacaksınız. Botanik bahçesi şehir merkezine sadece 20 km. uzaklıkta olmaktadır. Dinlendiren, keyifli ve huzurun tam kalbinde yer alan muhteşem bir manzara sizleri bekliyor.

Hou Lake: Akşam yemeği yemek, gezmek ve eğlenmek için en tavsiye edilen adres olmaktadır. Oldukça dinlendirici bir akşam geçirmek isteyenlerin uğrak noktasıdır.

The Great Wall at Badaling: Merkezde 1 saat uzaklıkta olan adeta bir doğa harikasıdır. Son derece etkileyici, akıllara durgunluk veren zengin bir manzara sizleri bekliyor. Surları gezerken zamanın ne kadar değerli olduğunu anlıyor, her anın tadını çıkarıyorsunuz. Tam 5000 km. uzunluğunda olması nedeniyle hepsini gezme şansı maalesef olmamaktadır. 500 metre gibi bir mesafeyi görebiliyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir