Ordu gezilecek yerler ve gezi rehberi

Yaylaları ve dereleriyle meşhur Ordu Karadenizin en yeşil yerlerinden biridir. Doğanın bozulmayan güzelliğini bağrında taşıyan Ordu tam 19 İlçeyi bünyesinde barındırır. Şehre gittiniz zaman görmeden dönmemeniz gereken yerler vardır. Şimdi bu yazımızda orduda nerelere gidilir? Sorularınızın yanıtını veriyoruz. Dereleri, coşkun akan suları, benzersiz yeşili ile öne çıkan Ordu, dere kenarlarının güzelliği ile adından söz ettirmektedir. Muhteşem benzersiz yaylaları gelen konuklarına piknik alanları, balık avlama olanağı sunmaktadır. Üstelik harika derelerine girebilecek, yaz aylarının sıcak günlerinde serinleyebileceksiniz. Perşembe yaylası, Keyfalan yaylası, Argın yaylası ve Korgan yaylası olarak öne çıkmaktadır. Boztepe, şehre adeta hakimiyetini ilan eden bir görsel zenginliğe sahip olmaktadır. Deniz mesafesinden 450 metre yükseklikte yer almaktadır ve oksijen seviyesi çok yüksektir. Teleferik sistemi ile oldukça kolay bir şekilde çıkmanız mümkün olacaktır. Burada bulunan restoranlarda harika balıklar yiyebilir, Ordu’ ya yukarıdan bakarak harika bir manzaraya sahip olabilirsiniz.

Ordu’ da Gidilecek Yerler

Ordu’ da Osmanpaşa Şadırvanı tam meydanda yer almaktadır. Görsel ve tarihi bir zenginliğe sahip olan şadırvan, görenleri kendine hayran bırakıyor. Hoynat adası Perşembe İlinde en çok görülmesi gereken yerler arasında öne çıkıyor. Kusursuz bir tarihi ve doğal güzelliği bağrında taşıyan Hoynat adası, adeta bir kuş cenneti olmaktadır. Bilinmelidir ki, Tepeli karabatakların yuva yaptığı tek yer olarak bilinir. Ulugöl Gölköy İlçe merkezine 17 km. mesafede yer alır. Gölde yaban ördeği avı yapılmakta, ruhsal ve zihinsel bir dinlenme yaşanması kaçınılmaz olmaktadır.

Üstelik etrafı ormanlarla kaplı olan göl, kamp yapmak için çok uygundur. Hafta sonları şehrin kalabalık gürültüsünden uzak kalmak isteyen kampçıların, dinlenme adresi olarak öne çıkıyor. Üstelik turizm açısından çok önemli bir mevkiye sahiptir. Çiseli şelalesi Dünya üzerinde bilinen tek göl olmaktadır. Orduya yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gereken güzellik olmaktadır. Oldukça derin olan göletler yüzmek isteyenler için harika bir durak olmaktadır. Ünye kalesi 2500 yıllık olmakta ve Ordun’ un Ünye İlçesi’ nde konumlanmaktadır. Ünye Köyü ismini kaleden almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir