Londra İngiltere görülmesi gereken güzel yerler

Dünya üzerinde en fazla turist çeken Ülkelerden biri olan İngiltere, Başkent Londra ile hayran bırakmaktadır. Müzeleri, ünlü mağazaları, tarihi ve doğal güzellikleri ile tam donanımlı bir gezi programı sunmaktadır, oldukça zengin bir gezme klasına sahip olan Londra çok sayıda sanat evine, göz kamaştıran tarihi zenginliklerine sahiptir. Zira sizin de gezi rehberinizde İngiltere varsa ve Londra’ da görülecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak için doğru adreste olduğunuzu belirtelim. Londra tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bir şehirdir. Modern olmasının yanında, gezilecek yerler bakımından son derece zengin bir yelpazeye sahiptir. Bu özelliği ona çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Londra Gezilecek Yerler

British Museum: Bilinen birçok uygarlığın yerinde izleneceği çok zengin bir yelpazeye sahip gezilmesi gereken müzedir. Londra gezinizde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır diyebiliriz. Kocaman bir tarihin gözler önüne serildiği müze, farklı mimarisiyle de öne çıkıyor.

Londra Kalesi: Herkesin mutlaka gezmesi gereken tüm güzelliklere hakim olmaktadır. Bunun için sadece birkaç saatinizi ayırmanız yeterlidir. Tarihi zenginliğe sahip olmasının yanında, son derece mistik bir atmosfere hakimdir. 1078 yılında yapılmış olan kale, günümüze kadar ayakta kalmış tüm ihtişamıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Orta Çağ içinde yer alacağınız muhteşem bir kapının içinden içeriye girmeye bu müzede hazır olun.

Kensington Bahçeleri: Her mevsim ayrı bir görsel zenginliğe sahip olacak olan bahçede, adeta masal diyarının içinde yer almış olacaksınız. Orada bulunan kuğular ve güvercinleri besleyecek, son derece farklı ve tabiatın içinden bir gün yaşayacaksınız. Çok sayıda sizi selamlayacak gül çeşitleri için göz zevkinizi zirveye çıkaracaktır.

Kyoto Garden: Tabiatın kokusunu Kyoto garden ile içinize çekmeye hazır olun. Huzur veren kuş sesleri, ruhunuzu dinlendiren kusursuz bir manzara, harika fotoğraflar çektirmeniz için benzersiz adres sizleri bekliyor.

Kensington Palace: Oldukça gösterişli, bakımlı ve sizi kocaman bir gülümsemeyle karşılayan kusursuz bir bahçe girişi ile sarayı selamlayabilirsiniz. Kraliçe Victoria’ nın doğduğu, Prenses Diana’ nın elbiseleri ve kullandığı eşyaların sergilendiği harika bir gezinti sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir