Kuzey Amerika Kanada Gezilecek Yerler

Kanada konumu itibari ile Kuzey Amerika kıtasının en uç noktalarından bir tanesinde yer alır ve gezilecek yerler bakımından oldukça fazla seçeneğe sahip olması insanların buraya tatil için gelmesine neden olur. Kuzey Amerika kıtasında görülmesi gereken çok fazla yer olmasına karşın Kanada insanların daha fazla ilgisini çekmekte ve buna bağlı olarak buraya gelen turist sayısı diğer ülkelere nazaran daha fazla olmaktadır. Bunun bir başka önemli nedeni ise burasının gelişmiş bir ülke olması ve buna bağlı olarak insani hizmetlerin daha kaliteli olması gösterilebilir. Ülkemizden de buraya tatil ya da farklı amaçlar için giden çok sayıda insan bulunmaktadır.

Kanada denilince akla birçok kent gelmekte olup bunlardan bir kısmı Ottowa, Montreal şeklindedir. Ülkenin hemen her yerinde görülmesi gereken çok fazla mekan bulunmaktadır. Banf Ulusal Parkı da bunlardan bir tanesidir ve her mevsim farklı bir güzelliğe bürünmektedir. Dolayısıyla da buraya her mevsim gidilebilir. Fakat kuzey kutup noktasında yakın olan bu ulusal parka kış mevsimi haricinde gidilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Dağların, ormanın ve denizin oluşturduğu bu muhteşem parka gelen kişiler, görmüş oldukları muhteşem manzara karşısında fazlasıyla etkilenmektedir. 6,6 km2’lik bir alana sahip olan bu park ilk olarak 1885 yılında ulusal park olarak ilan edilmiştir. O tarihten sonra koruma altına alınan bölge halen doğallığını korumaktadır.

Kanada denilince akla gelen bir diğer güzellik ise Jasper Milli Parkı’dır. Burası da en az diğer parklar kadar mükemmel bir görünüme sahiptir. 10 bin km2’lik bir alana sahip olan bölge Banff bölgesinin biraz daha kuzeyinde yer alır. Dolayısıyla da kışları bölgenin daha soğuk ve karla kaplı olduğunu söylemek mümkündür. Kartpostallardan çıkan görüntülerin dışında şehir merkezlerinde de çok sayıda müze ve kültürel alan vardır. CN Kulesi bunlardan bir tanesi olup bir müze olmasa da dünyanın en uzun kulelerinden bir tanesi olarak insanların dikkatini çekmektedir. 553 metrelik uzunluğu ile çok fazla ilgi çeken bu kule aynı zamanda Toronto şehrinin de simgesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir