Konya İzmir Adnan Menderes Uçak Bileti Ara

İç Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan en gelişmiş şehirlerden biri olan Konya şehri ile İzmir arasında gerçekleştirilen yolculuklarda Adnan Menderes Havaalanı üzerinden uygun fiyatlara uçak bileti ara seçeneği ile ulaşılabilmektedir. İzmir ile Konya şehirleri arasında geçekleştirilen birçok yolculukta uçak seyahati rahat ve uygun fiyatlı olduğundan tercih edilmektedir.

İpekyolu üzerinde yer alan Konya kenti, kendine özgü tarihsel yapısı ile özellikle ön plana çıkmaktadır. Ünlü değerlerimizden Mevlana dergahı olan ve müze haline getirilen Yeşil Kubbe, yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca hem güldürüp hem düşündüren Nasreddin Hoca’nınmemleketi olan Konya Akşehir de bu şehrin turist çeken başlıca bölgelerindendir. Bunlar dışında Konya’da gezilip görülmesi gereken önemli yerler; Beyşehir Gölü Milli Parkı, Meke Krater Gölü, Kilistra Antik Kenti, Kuş Gözlem Sahası, Mevlana Türbesi, Mevlana Kültür Merkezi, Konya Ovası, Meram Bağları, Alaaddin Tepesi ve Kuşaklı Kaplıcası olarak sıralanabilir. Mevlana Kültür Merkezi içerisinde cumartesi akşamları gerçekleştirilen semazen gösterilerine katılmak da şehrin tarihine dokunmak ve ziyarete unutulmaz bir anı katmaya yardımcı olacaktır.

Türkiye’de en az yağış alan yerlerden biri olan Konya, aynı zamanda en büyük yüzölçümüne sahip ildir. Şehre karasal iklim etkileri hakim olduğundan ziyaret tarihlerinin bahar aylarında seçilmesi rahat ve verimli bir seyahat geçirmek için idealdir. Yemekleri ile de ünlü olan şehirde en ünlü ve tadılması gereken lezzetler etli ekmek, mercimekli oğmaç, bamya çorbası, çullama et, arabaşı, lahana kapama ve çöpleme olarak sıralanmaktadır. Şehir merkezinde yer alan restoranlarda kolayca bulunabilecek bu lezzetler gitmişken mutlaka tadılması gereken yemeklerdir. Konya’ya ziyaretlerde tercih edilen havayolu seferlerinde kullanılan havalimanı, Selçuk ilçesinde yer almakta ve merkeze yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. İç hatlar ve dış hatlar terminallerine sahip olan ve hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım özel servislerle mümkün olmaktadır. Ayrıca Karaman’a da seferler düzenleyen servis yanında havaalanı çevresinde yer alan taksi ve özel araç kiralama seçenekleri ile kolaylıkla kente ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir