Konya havalimanı iletişim bilgileri

2000 yılından bu yana Konya havalimanı  iç ve dış hatlar sivil hava taşımacılığı sektörüne hizmet vermektedir, bu anlamda önemli bir yolcu kapasitesine sahip olmakta, konforlu bir taşımacılık sistemi uygulamaktadır. Taksi, özel araç ve otobüs seferleriyle kolay bir ulaşım imkanına sahip olan konya havalimanı ulaşım oldukça konforlu olmaktadır. Şehir merkezine sadece 4 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Otoparkında 520 araçlık yer bulunur. Alandan aynı zamanda araç kiralama hizmeti de alabiliyorsunuz. Toprak sınırları bakımından Türkiye’ nin en büyük alanına sahip olan Konya, İç Anadolu Bölgesi’ nin en gelişmiş şehirlerinden biri olmaktadır. Köklü bir tarih geçmişine sahip olmasıyla bilinir ve güzel izlenimler bırakır. Gezilecek ve görülecek yerler bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahip olan Konya havalimanı sayesinde, saatlerce karayolu trafiğine bağımlı kalmayıp, kısa sürede ulaşım sağlayacaksınız. Konya havalimanı iletişim bilgilerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Konya Havalimanı Özellikleri

Tam donanımlı bir hizmet sunarak çok yoğun bir yolcu trafiğinin nabzını tutan havalimanı, modern ve yenilikçi özelliği ile biliniyor. İç Anadolu Bölgesinde Askeri uçuşlar için inşa edilmiş olup, sivil hava trafiğine de açılmıştır. En uygun uçak biletlerine sahip olmak için sitemizi ziyaret etmeniz de yeterli olacaktır. Bu sayede sizin için en uygun olan uçuş saatini öğrenip, oldukça uygun bir bütçeye bilet sahibi olabilirsiniz. Havalimanı her geçen sene artan bir ziyaretçi kitlesine sahip olmaktadır. Selçuklu İlçe sınırları içinde yer alan havalimanı, 141,000 metre karelik bir alana inşa edilmiştir. Bünyesinde yolcuların rahat edeceği gerekli tüm konfor tabanı hazır bulunmaktadır. Cafe, büfe, bekleme alanı, restoran ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Konya şehrine geldiğiniz zaman, nereleri gezebilirim? Havalimanından ulaşımı nasıl sağlarım? Diye düşündüğünüzü duyar gibiyiz. Bu nedenle gerekli olan bilgileri paylaşıyoruz. Bilinmelidir ki, havalimanında şehir merkezi oldukça yakın bir mesafededir. Otobüs, araç kiralama, tramvay ve taksi ile şehre ve çevre beldelere ulaşım oldukça kolay yapılmaktadır. Konya seyahatinizi daha konforlu ve kolay hale getirecek havalimanına ulaşım da zahmetsiz olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir