Konya gezilecek tarihi mekanlar

Türkiye’de İç Anadolu Bölgesin’ de olan Mevlana şehri Konya, tarihi ve kültürel yapısı bakımından çok zengindir, gezmek isteyen herkes için geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, büyüleyici şehir Türkiye’ nin yüzölçümü bakımından en büyük şehri olmaktadır. Üstelik tarihsel ve doğal güzellikler bakımından çok zengindir. Eğer sizin de yolunuz düşerse veya ziyaret ederseniz Konya’ da gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızı sizler için hazırladık. Havası ve huzuru direk olarak ruhunuzda hissedeceğiniz şehir Konya gezmek için sizleri bekliyor.

Konya’ da Gezilecek Yerler Listesi

Mevlana Türbesi: Manen huzuru bulmak ve arınmak için Konya’ da ziyaret edilebilecek ilk adres olmaktadır. Hazreti Mevlana’ nın elbiselerinin sergilendiği, döneme ait eşyaların bulunduğu yerler ruhunuza işleyecektir. Sadece yerli değil, yabancı turistlerin de akın ettiği Mevlana türbesi, oldukça mistik bir atmosfer ortamı sunuyor.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi: Türkiye’ nin tam ortasına kurulmuş adeta tropik bir kelebek adası sizleri bekliyor. Kelebekler Vadisini andıran kocaman bir cam fanus ve içinde birbirinden farklı renkte uçuşan kelebekler. Özellikle çocukların ilgisini çekecek olan kelebek bahçesi, klasik gezme formundan çıkmak isteyip biraz rahatlamak isteyenlerin mekanı diyebiliriz.

Kyoto Japon Parkı: 2010 yılında hizmete giren, Türkiye’ de yapılan en büyük Japon bahçesi olarak imza atan harikalar diyarı. Tam bir doğal cennet olmanın anı sıra, Japon bahçesinde unutulmaz bir gün geçireceksiniz.

Mevlana Semazen Gösterileri: Manevi anlamı çok büyük olan Mevlana semazen gösterileri yerli ve yabancı ziyaretçilere hayatları boyunca hatırlarda kalacak bir güzelliğe davet ediyorlar.

Aziziye Camisi: Konya’ nın en büyüleyici, en eşsiz camilerinden biridir. Kusursuz bir Osmanlı eseri olmakta ve büyük çift minareli harika mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Konya’ ya gitmişken, Aziziye camisine uğramadan dönmek hata olacaktır.

Sille Köyü: Konya’ nın en görülmesi gereken güzellikleri arasında yer alır. Coğrafi ve doğal zenginliği açısından sadece Konya’ ya değil, Türkiye için de çok büyük bir kazanç olmaktadır. Sille’ de bulunan Aya Eleni Kilisesini mutlaka görmelisiniz.

 

Yorum var “Konya gezilecek tarihi mekanlar

  1. Tüm gezilerden önce mevlana türbesini gezmeniz ilk önceliğiniz olmalıdır kesinlikle bir gün Konya’ya giderseniz ilk gideceğiniz yer olmalı başlangıç için sonrası zaten saatler ilerledikçe gerçekleşir sizler için bir anı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir