Kastamonu Ilıca şelalesinde neler yapılır

Karadeniz turunun en uğrak noktası Kastamonu Pınarbaşı İlçesinde bulunan Ilıca Şelalesi doyumsuz bir dinlenme atmosferine ev sahipliği yapmaktadır, Ilıca şelalesi yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Eğer sizde merak edip ılıca şelalesi özellikleri nelerdir? Diye merak ediyorsanız, doğru adreste olduğunuzu belirtelim. Milli parkın içine bulunan kamp alanı kamp ruhu yaşayan herkese ev sahipliği yapıyor. Pınarbaşı İlçe merkezine 11 km mesafe uzaklığında olmaktadır. Ayrıca karavan, çadır, bungalov hizmetleri gelenlerin konaklaması için yardımcı olmaktadır. Bölgede biden çok etkinlik yapılabilmekte, doğayla baş başa yaşanacak birkaç günlük tatil keyfinize keyif katacaktır. Şelale ve kuş sesleriyle dolan ruhunuz, tüm stresi geride bırakmamanızı sağlayacak.  Muhteşem bir görsel şölene imza atnış Ilıca şelalesi aileniz ve sevdiklerinizle birlikte muhteşem bir günün tadını çıkaracaksınız.

Ilıca’ da Görülmesi Gereken Yerler

Yeşilin her tonuna doyuran Ilıca şelalesinde sadece dinlenmek değil, dinlenirken eğlenebilmek mümkündür. Bu nedenle hangi aktivitelerden yararlanabileceğinizi bilmenizde fayda vardır. Ilıca’ da gezebileceğiniz Ilgarini Mağarası, Ayni şelalesi, Ayazmana, Aydos Kanonu, Çatak kanyonu ve Valla Kanonu gezebileceğiniz en doğal güzellikler arasında yerini alır. Doğa yürüyüşleri yapabilir, şehrin kalabalık gürültüsünden uzak kalmış olacaksınız. Alternatif turizmi ve doğa severler için bulunmaz bir fırsat olmaktadır. Amasra’ ya sadece 2 saat uzaklıkta olan Ilıca, muhteşem ve hayran bırakan konaklama yerine sahiptir. Tabiatın içinde ve adeta cennetten bir köşe olan Ilıcayı mutlaka görmelisiniz. Ilıca şelalesinin çağlayan berrak suyu tam 10 metre yükseklikten dökülmektedir. Tıpkı bir gelin gibi dökülen şelale gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Dökülen bu harika su bir havuz görünümü oluşturmuş, havuzun çevresinde ise birçok bitki meydana gelmiştir.

Kaplıca Faydaları Nelerdir

Şifalı sularıyla da ünlü olan Ilıca, Merkez ve bağlı İlçeler’ de termal sularda şifa dağıtmaktadır. Ruhsal ve bedensel anlamda iyileşmek isteyenlerin uğrak adresi olarak hizmet verir. Karadeniz su kaynaklarının çoğunda görülen sülfatlı şifalı su, Kastamonu Ilıca’ da hizmet veriyor. Acı su olarak çıkan şifalı su, romatizma ve eklem ağrıları için tedavi edici olmaktadır. Karadeniz’ in faydalı sularından yararlanmak için Ilıcayı tercih etmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir