İtalya gezilecek yerler ve tatil bölgeleri

Aşıkların vazgeçilmez adresi İtalya, başlı başına masal diyarının baş kenti olmaktadır, dünya’ da en çok ilgi gören turistik Ülkelerden biri olmasının yanı sıra, her mevsim rağbet görmektedir. Oldukça köklü olan tarihi mirası, kasabaları, sahilleri ve sokakları ile gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Sizde İtalya’ da görmeniz gereken yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Seyahat seven herkesin rüyalarına giren, küçük bir tatil kaçamağının ilk adresi olan, eşi benzeri görülmeyen şirin ve otantik Ülke İtalya, kapılarını sonuna kadar açarak tüm güzellikleri cömertçe sergiliyor.

İtalya’ da Görülmesi Gereken Yerler

Verona: Operanın başkenti olarak adını altın harflerle yazdıran Verona, son derece büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Bu tarihi yapıyı keşfe çıkan gezginler, Venedik’ ten ayırt edemiyorlar. Romantik şehir aşıkların ve Romeo Juliet severlerin vazgeçilmez adresi diyebiliriz. Sanat aşkının buram buram yayıldığı eşsiz şehir de romantik bir zaman dilimini kendinize armağan etmiş olacaksınız.

Siena: İtalya’ nın yine en çok ziyaretçi aldığı turist bölgelerinden biridir. Orta İtalya bölgesinde bulunan Siena, tarihi dokusu, kültürel mirası ve sanat kokan daracık sokakları ile masalsı bir görsel şölen ikram ediyor. Ayrıca Ülke’nin en güzel meydanlarından birine sahiptir. Piazza del Campo meydanında her yıl geleneksel olarak yapılan at yarışlarına Dünya’ nın her yerinden akın akın ziyaretçi gelmektedir.

Milano: Modanın nabzını tutan Milano, Avrupa’ nın en zengin yeridir. Fakat şehir gelen turistlere oldukça geniş bir yelpazede alternatifler sunuyor. Gotik Katedrali, ve Dünya’ nın ilk alışveriş merkezine sahip olması ve yine dünyaca ünlü opera binasının bulunması gezginler için harika bir seyir defteri hazırlıyor.

Venedik: İtalya gezginlerinin mutlaka görmesi gereken erler arasında ilk sırada yerini alıyor. Özellikle baş döndüren mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Yüzen şehir olarak nam salmış Venedik, gondol sefası, kulaklarda kalan mükemmel müzik tınıları ile buram buram aşk kokuyor.

Roma: Antik geçmişe dayalı olarak Dünya2 nın en çok keşfedilesi şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. Şehrin kültürü ve yaşanmışlığı ile adeta tarihi bir yolculuğa çıkan tatilciler, bu büyülü dünyaya aşık olarak ayrılıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir