İspanya Granada gezilecek yerler

Endülüs Özerk Bölgesinde konumlanan şehir El Hamra Sarayı ile İspanya’ da ünlenmiştir, şehir genel olarak Gırnata ismi ile anılır. Turistlerin her mevsim geliş gidiş noktalarından biri olması nedeniyle, turizmin nabzını tutmaktadır diyebiliriz. Bu anlamda granada görülecek yerler nerelerdir? Diye merak ediyorsanız, yazımızı sizler için hazırladık. Son derece gizemli ve mistik bir şehir turuna çıkmaya hazır olun.

Granada’ da Görülmesi Gereken Yerler

El Hamra Sarayı: Uzun bir tarihi yolculuğa çıkmak için ilk gidilecek adres olmaktadır. Mimari olarak benzersiz olan saray, zamanın ötesinde bir güzelliğe sahip olmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki, buradaki mimari yapı tamamen matematik üzerine yapılmıştır. Pencere ve kapılarının birbiri ile orantılı olması heyecan ve hayranlık uyandıracak. İspanya ve Endülüs tarihi açısından çok zengin bir tarih yolculuğuna çıkmanız kaçınılmaz olacaktır.

Mirador de San Nikolas: Muhteşem bir seyir tepesi olmasının yanı sıra, Elhamra Sarayını uzaktan resimleyebilmek için oldukça ideal bir gezinti yeri olmaktadır. Şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz en ideal yer olmaktadır.

Plaza de San Nicolas: Muhteşem manzarası olan başka bir adres olmaktadır. Yerel eşyaların satıldığı harika pazarlar kurulmakta. Buradan istediğiniz her çeşit hediyelik eşyayı satın alabilirsiniz. Ayrıca dağ ve Elhamra manzarası da oldukça net bir şekilde cömertçe sergileniyor.

Generalife: Adeta bir cennet bahçesini andıran Endülüs döneminde yapılmış büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Selvi ağaçlarının dizildiği, kusursuz bir güzellik diyebiliriz. Orijinal halinin net olarak bilinmemesi nedeniyle, yeniden tasarlanmış bir harikalar diyarı olarak nitelendiriliyor. Yeşilin her tonuna hakim olan serada yürüyüş dinlendiren ve huzur veren bir atmosfer yaratıyor. Tam anlamıyla gizli bir cennet olan Generalife gezilmesi en keyifli yerlerden biridir.

Carrera del Darro: Yolun sonunun hiçbir zaman gelmesini istemeyeceğiniz, yürümeye ve bakmaya doyamayacağınız güzellikleri cömertçe gözler önüne seriyor. Taş yollar, arnavut kaldırımlar, eski arap hamamları, Darro nehrinin kıyısından yapacağınız yürüyüş, sonsuz bir mutluluk gibi görsel bir şöleni beraberinde getirecek. Yol boyunca karşınıza çıkacak olan hediyelik eşya dükkanları, cafeler ve sokakta şarkı söyleyen müzisyenler zamanın nasıl geçtiğini anlamamanızı sağlayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir