Hollanda Amsterdam gezilecek yerler

Amsterdam şirin tarihi evleri, yüksek kültür yapısı, hareketli ve renkli gece hayatı ile tam donanımlı bir aktivite yelpazesine sahiptir, eğer sizde Amsterdam görülmesi gereken yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Yaşam kalitesi oldukça yüksek olan Amsterdam, Hollanda’nın Başkenti olmaktadır. Zira zamanınızı nasıl değerlendirmeniz gerektiği hakkında geniş bilgi perspektifine ihtiyacınız olacak. Gitmeden gezi planı yapmanız zamanınızı solu dolu geçirmenizi sağlayacak. Bu sayede şehrin hem gece, hem gündüz tadını çıkarma fırsatınız olacaktır.

Amsterdam Görülecek Yerler

Vondelpark: Tabiatın içinde huzur bulmak, yeşilin her tonunu ruhunuzda hissetmek istiyorsanız, Vondelpark en doğru adres olacaktır. Eğer gezmek sizi yorduysa doğanın kucağında dinlenmek ve biraz temiz hava almak için duraklayabilirsiniz. Şehrin tam ortasında olan yemyeşil park geniş bir alana yayılmaktadır.

Centraal Station: Merkezin tam ortasında tarihi bir doku ile karşılaşmanız sizi adeta büyüleyecektir. Mimari yapısı ile çok dikkat çeken bir istasyon. Trene havaalanında binip, şehrin am merkezinden inme şansınız vardır.

Willet-Holthuysen Museum: En eski Amsterdam evlerinden biri olmaktadır. Üstelik evin arka bahçesi tam bir masal diyarı diyebiliriz. Mekan yüzyıllar öncesinden bu yana çok güzel korunmuş diyebiliriz. Odaları da son derece ilgi çekici. Eğer eski Amsterdam evlerini görmek istiyorsanız, doğru adres diyebiliriz.

Artıs Amsterdam Royal Zoo: Havanların en büyük halini görebilmek için hayvanat bahçesini gezebilirsiniz. Yemyeşil bir bahçede hayvanları akından inceleme şansı buluyorsunuz. Üstelik Avrupa’ nın en eski hayvanat bahçesi olmaktadır. Şehrin göbeğinde yer alan butik bir hayvanat bahçesidir.

Herengracht: Amsterdam’ ın bilinen en popüler kanallarından biri olmaktadır. İsterseniz kenarında temiz hava alıp yürüyüş yapabilir, ister bisiklet turuna katılabilirsiniz. Bu kanalda bot turu da yapabilirsiniz. Manzarası büyüleyicidir ve fotoğraf çektirmeden kesinlikle ayrılmamanız tavsiye edilir.

Rijksmuseum: Müzede birçok sanatçının resimleri sergilenmektedir. Meraklısı olanlar için mutlaka gezilmesi gereken bir sanat merkezi diyebiliriz. Ayrıca geçmiş zamanlarda kullanılan dolap, kral tacı, masa ve birçok eşya sergilenmektedir. İlgisi olanlar için harika bir gezi deneyimi olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir