Hatay İstanbul uçuş bilgileri

Hatay ve İstanbul uçuşları yerli havayolu şirketleri tarafından düzenlenmekte olup hangi aralıklarla yapılıyor diye bakıldığı zaman günlük olarak ve günün farklı zaman dilimleri içerisinde seferlerin gerçekleştirildiğinden söz edebilmek mümkündür. Hatay İstanbul güzergahında Pegasus ve Anadolu Jet gibi acenteler tarafından düzenlenen uçuşlarda uçak biletleri 90 lira ile 500 lira arasında değişen fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. İki kent arasında birçok sefer direk olarak gerçekleştirildiği için yaklaşık 2 saatlik süre sonunda Hatay’dan İstanbul’a varış yapabilmek mümkün olmaktadır. Medeniyetlerin beşiği konumunda yer alan Hatay bölgesinde geçmişten günümüze birçok uygarlığın yaşam sürmesi bölgenin zengin bir tarihe sahip olmasını ve farklı bölgelerde inşa edilen birçok kültürel eserin günümüze kadar gelebilmesini mümkün kılmıştır.

Hatay tarımında sulama yapabilme imkanlarının bulunması nedeniyle birçok ürünü yetiştirebilmek mümkün olup tahıllar, çeşitli sebzeler ve pirinç, mercimek gibi ürünler en çok üretilen yiyecekler arasında yer almaktadır. Hayvancılık alanında koyun ve sığır gibi canlıların beslenmesinin yanı sıra arıcılık gelişmiştir. Hatay yöresindeki madencilik sektöründe ise krom, mermer ve manganez çıkarımı yapılmakta ve bölge ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır. Hatay’da gelişen sanayi sektörü de halk için istihdam fırsatı oluşturmakta olup dokuma, deri ve sabun fabrikaları bölgede yer almaktadır. Hatay yemek kültüründe farklı kültürlerin etkisini hissedebilmek mümkün olup kebap yemekleri, mezeler ve künefe gibi tatlılar bölge sofralarında yerini almaktadır.

İstanbul kenti ülkenin en gelişmiş kenti konumunda yer almakta olup ticaret, turizm ve sanayi sektörler kent ekonomisinin her daim canlı kalmasını sağlamaktadır. Sanayi sektöründe birçok kuruluşun bölgede üretim yapması farklı kentlerden bu yöne doğru göç hareketlerinin başlamasına sebebiyet vermiştir. Yaklaşık 15 milyon kişinin bulunduğu İstanbul gece hayatı oldukça dinamik bir görünüme sahip olup disko ve gece kulübü gibi mekanlarda konserler, DJ şovları gibi organizasyonlar yoğun katılım içerisinde gerçekleştirilmektedir. Tarihi noktalarının da çokluğundan dolayı yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilen bölgenin turizm sektöründen elde ettiği kazanç da oldukça yüksek seviyelerde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir