Giresun gezilecek yerler

Karadeniz bölgesinde bulunan Giresun gezilecek yerleriyle doğallığıyla öne çıkan harikalar diyarıdır, doğası, yeşili ve doğallığın en nadide köşesi Giresunda nerelere gidilir? Sorunuzun cevabını veriyoruz. Yolunuz Giresun’ a düşerse görmeden dönmemeniz gereken büyüleyici yerler vardır. Yaylaları, kaleleri, adası ve müzesi ile tarihi-doğal güzelliklerin ev sahibidir. İnsanlarının da doğal, samimi ve sıcak konuk severlikleri, adeta yaşadıkları şehirle bütünleşmiş konumdadır. Siz de bu doğa harikası şehirde zaman geçirecek, gezmeniz gereken yerleri öğrenmek istiyorsanız harika bir gezi turu sizleri bekliyor. Öncelikle Giresun Adası Karadeniz Bölgesinde yer alan iki adet adanın bir tanesidir. Turizm açısından önemli bir konuma sahip olmaktadır. Ada turuna katılıp bir çok sur kalıntısı, toprak fıçılar ve manastır mevcut bulunmaktadır.

Giresun’da Gidilecek Yerler Nelerdir?

Tirebolu Kalesi Giresun’ da bulunan en değerli tarihi yapılar arasında yer alır. Şehirde Turizm adına çok sayıda ziyaretçi çekmekte kusursuz bir manzara keyfi yaşanmasını sağlamaktadır. Gölyanı yaylası doğallığıyla öne çıkan, yeşilin en doyumsuz hazzını hissetmenizi sağlayan özelliklere sahiptir. Tıpkı bir masal diyarını andıran küçük göl ise yaylada görülmesi gereken en nadide güzelliklerden biridir. Paşakonağı yaylası yerli yabancı tüm turistlere oldukça ilgi çekici gelen görsel güzellikler arasındadır. Özellikle günübirlik gelen ziyaretçiler için oldukça cezp edici renk cümbüşüne sahiptir. Yaylada konaklama için bir yer olmadığı için, genelde günlük olarak ziyaret edilmektedir.

Görele sis Dağı sis buluyla sarmalanmış çevresiyle, hüzün ve dinginliğin sesi olarak sizleri karşılayacaktır. Dinlenmek, arınmak ve sakin bir tatil süreci isteyen herkesin uğrak adresi olarak konuklarını karşılamaktadır. Kusursuz bir manzaraya sahip olması nedeniyle çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Giresun’ a gidip sis dağını görmemek çok büyük bir kayıp olacaktır diyebiliriz. Piknik yapmak ve doğayla baş başa harika bir gün geçirmek isteyenlerin adresi olan Kümbet yaylası, bol oksijenli havası ile ciğerlerinizi açıyor. Gezeceğiniz ve göreceğiniz doğal güzellikler karşısında hayranlığınızı her açıdan yansıtacaksınız. Karadeniz’ in doğal güzellikleri içinde yer alan yaylalar, serin dereler ve bol yeşilli doğasıyla sizleri masal diyarına taşımaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir