Fas Marakeş gezip görülmesi gereken yerler

Labirent misali dar sokakları, mimari yapısı, otantik ve mistik dokusu ile son derece dikkat çeken şehirlerden biri olan Fas’ın Medinesi Marakeş’ tir, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olmakta, ziyaretçi sayısı yoğunluktadır. Kısıtlı zamanınızı değerlendirip nereye gidebilirim diye zaman harcamayın. Eğer marakeşte görülmesi gereken yerler hakkında geniş bilgi sahibi olmak için doğru adreste olduğunuzu belirtelim. Bunun için plan yapmalı ve sistemli bir şekilde gezi turunuza başlayabilirsiniz.

Marakeş’ te Görülecek Yerler

Bahia Sarayı: Osmanlı’ dan kalma birçok görüntülere ev sahipliği yapar ve adeta Elhamra Sarayının minyatürünü andırır. Geçmiş zamana bir olculuk yapacak, tabiatın içinde mistik bir hava soluyacaksınız. Devasa ve ihtişamlı kapısı, odadan odaya girişler, mozaik süslemeler ve eşsiz mimari yapısıyla gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Fas mimarisinin en derin çizgileri, insanların yaşam tarzlarını adeta dile getiren bir güzelliğin içinde yer alıyorsunuz. Bir vezir tarafından yaptırılmış önemli bir saray olmaktadır.

Jardin Mojorelle: Küçük ama adeta çölün ortasında duran bir vaha gibi duruyor. Doğal bir güzelliğin baş mimarı olarak görsel bir şölen yaratan güzellik, aklınızı başınızdan alıyor. Tabiat, doğa tutkunu olan kişilerin uğrak noktası olan bu güzellik abidesi, görenleri kendine hayran bırakıyor. Gezmekten yorulan ve dinlenmek isteyen herkesin oturup ruhunu doyurdukları bir yer olmaktadır.

Ali Bin Yusuf Medresesi: Bulunduğu döneme ait en güzel yapılardan biri diyebiliriz. Hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz yapının mimarisi son derece dikkat çekici. Medreseye okumak nedeniyle gelenler yatılı olarak kalırlarmış. Burada bulunan küçük camlar ve odalar bu durumu kanıtlıyor. Oldukça ince işlenmiş bir tarihi bir yapıt olarak öne çıkıyor.

Marvelous Morocco Tours: Marakeş’ te yapacağınızharika bir çöl gezisi, hayatınız boyunca unutulmaz bir anı olarak kalacak. Muhteşem bir manzara, Sahra ve Fes size kusursuz bir güzelliğin kapılarını açacak. Deve ile gezeceğiniz çöl gezisi ile, kendinizi yenilenmiş hissedecek, muhteşem günler geçirmiş olacaksınız. Çölde yapacağınız kamp ve konaklama ile kusursuz birkaç güne imza atmış olacaksınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir