Eskişehir gezilecek yerler nereler

İç Anadolu Bölgesi nadide bir incisi olan Eskişehir, masal diyarının baş kenti gibidir bilinen en popüler ve bilinen şehirleri arasındadır. Hafta sonları gezisi tercih edilebilecek en güzel Anadolu Bölgesi olmaktadır. Öğrenci şehri olarak nam salan Eskişehir’de nerelere gidilir? Neler yapılır? Doğal ve tarihi güzellikler hakkında bilgi edinmek istiyor, gitmişken görmeden gelmeyeyim diyorsanız, doğru adreste olduğunuzu ifade edelim. Hem gece, hem gündüz oldukça renkli ve hareketli olan şehir, gençlerin yoğunlukta olması neticesinde bu atmosfere sahiptir. Turistlerin çok ilgisini çeken şehir adeta hiç uyumuyor diyebiliriz. Hafta sonu kaçamağı için bile olsa, mutlaka gezilecek yerleri görmeden dönmemelisiniz.

Eskişehir’ de Gidilecek Yerler

Tarihi Odunpazarı Evleri: Eskişehir’ de varlık gösteren şirin mi şirin Odunpazarı Bölgesi turistlerin en çok ilgi gösterdikleri yerler arasındadır. Bu evler Osmanlı mimarisinin en güzel ve dikkat çekici örnekleri arasında yer alıyor. Evlerden bazıları ev olarak kullanılmaya devam etse de, yine de bir çoğu butik otel ve pansiyon olarak kullanılmaktadır. Uzun tarihi bir yolculuğa çıkmak için Eskişehir’ de yapılacak çok fazla alternative bulunmaktadır. Bunların başında gördüğünüz üzere Odunpazarı evleri gelmektedir.

Porsuk Çayı Adalar Bölgesi: Sakarya Irmağı’ nın en uzun kolu olmaktadır. Porsuk Çayı şehrin bir çok noktasından geçmektedir. Çayın çevresinde dinlenmek ve biraz keyiflenmek için kafelerde oturup bir şeyler içecebilir, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca gondola ve bot turları oldukça renkli görüntülere sahne oluyor diyebiliriz. Yaz sıcağını eğlenceye dönüştürmek ve biraz serinlemek iyi gelecektir.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi: Odunpazarı semtinde şirin evlerden birinin müzeye dönüşmesi harika balmumu heykellerinin sahne almasına davetiye çıkarmıştır. Her gelen ziyaretçiyi keyifli bir tarihi yolculuğa çıkaran balmumu heykeller, gerçekleriyle birebir aynı olmaktadır.

Kentpark: Eskişehir’ de oldukça popular olan kentpark, ziyaretçileri için dinlenme alanı oluşturur. İçinde ise Türkiye’ nin ilk yapay plajı yer almaktadır. Eskişehir halkı yazın sıcak günlerinde serinleyerek eğlencenin tadını çıkarırlar. Yapay plaj ve havuz ziyaretçi akınına uğramaktadır. Parkın etrafında bulunan kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir