Esenboğa Havaalanı ile Diyarbakır Uçak Bileti

Ankara Esenboğa Havaalanı ülkemizde en sık kullanılan ve uçuş gerçekleştirilen havaalanlarından biri olmakla birlikte Ankara ile Diyarbakır arası uçuşlarda da uygun fiyatlı uçak bileti bulunabildiğinden sıklıkla tercih edilmektedir. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan Ankara ile Diyarbakır arası gerçekleştirilen birçok sefer bulunmakta ve özellikle erken rezervasyon gibi işlemlerle oldukça uygun fiyata uçak bileti bulunabilmektedir.

Uzun yıllar boyu farklı kültürlerin bir arada bulunduğu Diyarbakır kentinde mimari ve kültür gibi birçok değer buna paralele olarak çeşitlenmiştir. Dünyadakiinsan yapımı olan en büyük ikinci sura sahip olan şehirde eski kültür ve medeniyetlerin izleri hala rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Kış aylarında sert bir iklimin hüküm sürdüğü ve yazların çok kurak ve sıcak geçtiği Diyarbakır’da ilkbahar ve sonbahar ayları gezi açısından ideal aylar olarak tavsiyeedilmektedir. Şehirde gezilip görülmesi gereken çok fazla yer olmakla birlikte bunlardan en önemlileri; Diyarbakır Surları, Kervansaray, Sülüklü Han, Ulu Cami, Asur Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Çayönü Antik Kenti olarak sıralanabilmektedir. Ayrıca şehre panoramik bakış noktalarını ziyaret etmek, Tarihi Hasan Paşa Hanı kahvaltısını tatmak, kuyumcu ve gümüşçüleri ziyaret ederek alışveriş yapmak şehirde yapılacak olmazsa olmazlardandır.

Birçok farklı etnik grup kültürlerinin hoşgörü ile harmanlanarak yaşandığı Diyarbakır şehri, yerli ve yabancı turistler için önemli noktalardan biridir. Özellikle acılı yemekleri ile ünlü olan kent yemek meraklıları için de merkezdeki birçok yerel restoran ile oldukça ilgi çekici bir noktadır. Kentte konaklamak için her bütçeye uygun bir konaklama imkânı bulunmaktadır. Şehir merkezinden birkaç kilometre uzaklıkta yer alan kervansaray ve konaklarda tarihi dokuyu hissederek konaklamak oldukça uygun fiyatlara mümkün olmaktadır. Ayrıca kentte beş yıldızlı lüks otellerden uygun fiyatlı pansiyonlara kadar birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Diyarbakır Havaalanı şehir merkezine yaklaşık olarak 5 km uzaklıkta bulunduğundan ulaşım oldukça kolay şekilde gerçekleştirilmektedir. Ulaşımda özel servisler, belediye otobüsleri, araç kiralama seçenekleri ve taksiler sıklıkla tercih edilen alternatiflerdendir. İstanbul’a sıklıkla düzenlenen seferler aracılığı ile kısa sürede uygun fiyatlara ulaşım gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir