Erzurum Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Seferi

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ile İstanbul arasında seyahat etmek isteyenlerin bir bölümü Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden yapılan uçak seferi ile bunu yaptığı bilinmektedir. Erzurum Sabiha Gökçen Havalimanı uçak seferi insanların bu alandaki ihtiyacını karşılaması bakımından son derece önemli bir görevi yerine getirmekte ve buna bağlı olarak yolcuların zamandan tasarruf etmesini sağlamaktadır. Bilindiği gibi İstanbul ile Erzurum arasındaki mesafe çok fazla olup bu mesafenin otobüs ile gidilmesi durumunda 24 saatten fazla sürdüğü bilinmektedir. Buna bağlı olarak uçak seferleri insanların yaklaşık olarak 90 dakikada iki şehir arasında gidip gelmesini sağlamakta ve bu da hem zamandan hem de maddi yorgunluktan tasarruf anlamına gelmektedir. Uçak seferlerinin sağlamış olduğu bu fayda insanların uçak biletlerine olan ilgisini her geçen gün daha da arttırmakta ve bazı günler bu yoğunluktan dolayı uçak biletleri çok kısa bir süre içerisinde tükenmektedir.

İstanbul’da iki tane havalimanı bulunmasına rağmen Sabiha Gökçen Havalimanının özellikle yurtiçi uçuşlarda daha fazla kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Atatürk Havalimanı ise özellikle uluslararası uçuşlarda kullanılmakta ve burası Türk Hava Yollarışirketinin en önemli merkezlerinden bir tanesi olarak işlev görmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Erzurum’a gitmek isteyen kişiler için ülkemizde faaliyet gösteren havayolu şirketlerinden birçoğunun seferler düzenlediği bilinmektedir. Özellikle Anadolujet tarafından düzenlenen seferlerin biletleri nispeten çok daha uygun fiyata satılmaktadır bu da insanların Anadolujet’i daha fazla tercih etmesine neden olmaktadır. Bunun haricinde havayolu şirketleri tarafından dönemsel olarak yapılan kampanyalar biletlerin çok daha uygun fiyata alınmasını sağlar.

Ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul içerisinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Bu güzellikleri daha yakından görmek isteyen insanlar dünyanın dört bir tarafından bu kentte gelmekte ve yıl içerisinde milyonlarca turisti İstanbul kenti misafir etmektedir. Roma imparatorluğu, Bizans imparatorluğu ve Osmanlı Devleti döneminden kalma olan eserler çok yoğun ilgi görmekte ve bu eserleri de yakından gören kişiler adeta hayran kalmaktadır. Sultanahmet Meydanı, Ayasofya ve diğer eserler kentin en güzel noktaları olarak tanımlanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir