Erzurum Palandöken kayak merkezi

Palandöken Doğu Anadolu Bölgesinin en gözde kayak merkezlerinden biridir, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği ve çok sayıda talep alan Palandöken tarihi ve doğal güzellikler bakımından çok zengin bir yelpazeye sahiptir. Görenleri kendine hayran bırakıyor ve kış turizmine öncülük ediyor diyebiliriz. Eğer sizin de yolunuz Erzurum’ a düşerse ve Palandöken’ de neler yapılır? Diye merak ediyorsanız, çok sayıda alternatifi sizlerle paylaşıyoruz. Erzurum ziyaretiniz de Palandöken güzelliğini görmeden dönmemenizi öneriyoruz. Kış sezonunda başka hiçbir yerde bulamayacağınız görkemli beyaz örtü adeta gözlerinizi kamaştıracak. Keyifli ve eğlenceli bir tatile açılan kapı olarak bilinen Palandöken, başka güzellikleri de cömertçe gözler önüne seriyor. Özellikle 15 tatilde ailece gidilebilecek en nezih yerlerden biri olarak öne çıkıyor.

Palandöken Gidilecek Yerler

Kayakçılar için adeta bulunmaz bir cennet köşesi olan Palandöken, gezilecek yer bakımından çok zengindir. Bunun için tüm hazırlıklarınızı tam donanımlı yapıp, doğanın çok cömert davrandığı bu benzersiz yeri doyasıya gezebilirsiniz. Tortum şelalesi Türkiye’ de bulunan en heybetli güzelliklerinden biridir. 50 metre yükseklikten dökülen berrak su İlçe merkezine sadece 35 km. uzaklıkta ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor. Fotoğraf meraklıları için harika bir fırsat olarak varlık gösterir. Dinlenmek ve gezmek için en ideal erler arasında öne çıkıyor. Tortum şelalesine mutlaka ayaklarınızı sokun ve şifalı etkilerinden yararlanın.

Palandöken Görmem Gereken Yerler

Narman Peri bacaları ise Erzurum’ da hüküm süren başka bir güzelliktir. Çobandede köprüsü Aras nehri üzerinde bulunur ve Ulusal miraslar bünyesine alınmıştır. Mutlaka görülmesi gereken tarihi güzellikler arasında yerini alır. Erzurum Palandöken tüm konuklarına harika bir misafirperverlik örneği göstererek adeta tarihi bir tura çıkarıyor. Palandöken’de pistte kayak yaparak harika vakit geçirebilirsiniz. Adrenalin yaşamak için Çoruh nehrinde rafting heyecanı yaşayın. Dağ manzarasının keyfini yaşayarak yemek yiyin. Çifte minareli medreseyi mutlaka gezin ve tarihi bir yolculuğa çıkın. Yakutiye medresesi Kent merkezinde bulunmaktadır ve ziyaretçilerin gözdesi konumundadır. Bu da Palandöken’ e giden herkesin ilk uğrak noktası olduğu anlamına gelmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir