Düzce Güzeldere şelalesi milli parkı

Şehrin karmaşık gürültüsünden arınmış Güzeldere orman içinde adeta bir masal diyarının başkenti olmaktadır, stresten ve yorgunluktan arınmak isteyen herkesi kucaklayarak unutulmaz bir tatil keyfi yaşatır. Güzeldere şelalesi Düzce merkezine 18 km. mesafe uzaklıktadır. Rakımı 600 metre olmakta, tabiat parkı olarak hizmet vermektedir. Bıçkı deresi üzerinde bulunan şelale 130 metre yükseklikten dökülmektedir. Şelalenin muhteşem ve göz alıcı coşkusu görülmeye değer güzelliktedir. Şelaleyi üç farklı patika ve merdiven aracılığıyla gezmek mümkündür. Oldukça görkemli olan Güzeldere şelalesi her mevsim güzelliğiyle büyülemeye devam ediyor. Kışın üzerine beyaz bir yorgan örterek adeta görsel bir şenliğe imza atıyor. Eğer sizde düzce güzeldere şelalesinde neler yapılır? Diye merak ediyorsanız, bol bol ruhunuzu dinlendirip yemyeşil bir örtüyle tatilinizi taçlandırabilirsiniz diyebiliriz.

Güzeldere Şelalesinde Neler Yapılır?

Kusursuz bir renk cümbüşünü bağrında taşıyan, yeşilin ve doğal renklerin her tonuna boyanmış harika renkleriyle, eşsiz bir tabloyu aratmamaktadır. Öncelikle manzara eşliğinde harika yürüyüşler yapacak şelaleyi baştan sona gezebileceksiniz. İlk baharda orman güllerinin açıp mis gibi koku saldığı parkta, vadideki eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Türkiye’ nin sayılı en büyük şelalelerinden biri olmakta, piknik yapmak isteyenlere ev sahipliği yapmaktadır. Güzeldere de piknik yapabilir, kamp kurabilir, ahşap bambu evlerde konaklayıp manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kır kahvesinde oturup çayınızı kahvenizi yudumlarken, şelalenin çıkardığı çağlayan sesini ruhunuzda hissedeceksiniz.

Bitki örtüleri bakımından çok zengindir ve göz alıcı bir renk cümbüşüne sahiptir. Nilüfer, düğün çiçekleri, çınar, söğüt, dişbudak gibi nitelikli ağaçlarla kaplıdır. Orman içinde sadece kuş ve su sesi duymak isteyen herkesin uğrak noktası olmaktadır. Orman içi dinlenme yeri olarak tescillenmiş olan Güzeldere, birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Orman içinde at binme, uzun yürüyüşler yapmak, trekking, kampçılık yapmak ve bisiklet sürmek gibi çokanlamlı faaliyetler yapılmaktadır. Stres ve yoğun geçen bir haftanın sonunda, kendinizi tamamen yenilemek, ormanın içine tamamen doğal bir yaşama teslim etmek için en doğru adreslerden biri olmaktadır. Doğallığını bozmamış özgün ve mistik dokusuyla, tüm konukları görsel bir renk cümbüşüyle karşılıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir