Delta Air Lines konforlu koltuk seçimi

Yıllık olarak neredeyse 200 milyona yakın yolcu taşıma kapasitesi olan Amerikan havayolu şirketi Delta Air Lines için yapacağınız koltuk seçimlerinin konforlu olması elbette ki yolculuğunuzun kalitesi açısından oldukça önemlidir. Ancak ondan önce sizlere vermek istediğimiz çeşitli bilgiler bulunmaktadır.

Öncelikle biraz şirketin kendisinden bahsedebiliriz… Delta Air Lines Atlanta’da 1929 yılında kurulmuştur. Bu sebeple yaşının büyüklüğü göz önüne alındığında fazlasıyla tecrübeli oldukları söylenebilmektedir. Kurulduğu tarihten bu yana her alanda kendini geliştiren bu firma, bugün geldiği noktada aylık olarak 150.000’den fazla sefer düzenlemekte ve genellikle boş koltuklu uçuşlar yapmamaktadır. Bu hali ile de dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesi olması şaşılacak bir durum değildir. Delta Air Lines’ın verdiği son bilgilere göre şu anda 80.000’den fazla çalışanı olduğu bilinmektedir. Ayrıca 65 farklı ülkede 330 farklı rotaya seferler düzenlemektedirler. Ancak bu rakam her geçen gün artmaya devam etmektedir. Eğer Türkiye’den bu havayolu şirketini kullanarak yurt dışına çıkmak istiyorsanız da sadece İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalktıklarını bilmelisiniz. Tabi ki gideceğiniz yere göre aktarmalı ve direkt uçuşlar yapmanız da mümkündür.

Artık kararınızı vermiş ve Delta Air Lines için check-in işlemleri yaptırma safhasına geçmişseniz yine online düzenekte PNR numaranızı kullanarak kolaylıkla bu işlemi halledebilirsiniz. Bizde olduğu gibi Delta Air Lines için de check-in’ler uçuştan 24 saat önce başlatılmaktadır. Bu arada da koltuk seçiminizi yapabilirsiniz.
Koltuk seçimi esnasında eğer tercihiniz Basic Economy’den yana değilse yani seçiminizi Delta Comfort+ ve main cabin sınıfından yana yapmışsanız önceden koltuk seçme hakkınız bulunmaktadır. Ancak Basic Economy için böyle bir özellik söz konusu değildir. Onların koltuk seçimleri uçağa bindikleri anda ya da kontuarda belli olmaktadır. Main cabin ve Delta Comfort+ için ise cam kenarı ya da koridor gibi tercihler yapmak mümkündür. Bu arada Delta Comfort+’ın Economy ile Business Class arası bir hizmet verdiğini de ekleyelim. Bu sınıf için 7,5 – 10 cm diz mesafesi olan koltuklar bulunmaktadır. Main cabin’de koltuk seçimi ise acil çıkış kapısına yakınlık ile ilgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir