Bursa Yenişehir Havalimanı ulaşım bilgileri

Marmara Bölgesinin önemli şehirleri arasında yer alan Bursa havalimanı konusunda oldukça avantajlı bir şehir olduğu için Yenişehir Havalimanı üzerinden çok sayıda uçak seferi gerçekleştirilmektir. Bu doğrultuda havalimanının ulaşım bilgileri hususunda rehberlik edecek bilgilere havayolu yolcularının oldukça yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği de bilinmektedir. Yenişehir ilçesinde yer alan hava meydanının posta kodu ise 16900 olduğu bilinmektedir. Ayrıca telefon yoluyla iletişim kurmak isteyenler için; 0224 alan kodu ile 7818181 numarasını arayabilmektedir. Bunun yanı sıra fax numarası ise; 02247818180’dir. Bütün bu bilgiler ışığında Yenişehir havalimanının şehir merkezine yakın olduğunu ve pek çok farklı ulaşım aracıyla bölgeye ulaşımım mümkün olduğunu da söylemek mümkün olmaktadır.

Bursa kaplıcaları, tabii güzellikleri, tarihi dokusu ve güzel lezzetleriyle ön planda yer alan bir şehrimizdir. Özellikle Oylat Kaplıcaları yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Yeşil doğanın ortasında şehir gürültüsünden uzakta zaman geçirebileceğiniz bu kaplıcaların şifalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca Bursa, Osmanlı Devletine başkentlik yapan bir ilimizdir. Bu durumun doğal sonucu olarak bölgede çok sayıda Osmanlı eserlerine rastlamak mümkün olmaktadır. Osmanlı eserlerini ziyaret etmek amacıyla bölgeye çok sayıda ziyaretçinin geldiği de bilinmektedir. Ayrıca bölgede yemek kültürünün oldukça gelişmiş olduğu da hemen herkes tarafından bilinen bir gerçekliktir. Zira Bursa iline özel çok sayıda farklı yemek türünün bulunduğu bilinmektedir.

Günümüz itibariyle İskender denildiğinde ilk akla gelen şehir Bursa şehridir. Zira İskenderin ana kaynağı bu şehirdir. İskender; Bursa’dan diğer şehirlere yayılmış bir lezzet olarak ön plana çıkmaktadır. Yine Kemalpaşa Tatlısı da bölgenin önemli lezzetleri arasında yer almaktadır. Sıralanan bu yemekler haricinde bölgenin çok farklı lezzetlere ev sahipliği yaptığı da bilinmektedir. Bunun yanı sıra şehirde spor aktivitelerinin de yoğun bir şekilde yapıldığı da bilinmektedir. Uludağ Kayak Merkezi kış aylarında insanların yoğun bir şekilde uğradıkları bir turizm merkezi özelliğindedir. Bütün bu özellikleri şehre hemen her dönem çok sayıda insanın gelmesini saplamaktadır. Bu noktada genellikle insanların havayollarını tercih etmesinin doğal sonucu olarak, Yenişehir Havalimanı çok yoğun bir uçuş merkezi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir