Balıkesir Koca Seyit havalimanına nasıl gidilir

1997 yılında Balıkesir Edremit’ te hizmete açılan ve her geçen zaman kendini yenileyen bir hizmete tabidir, sivil havacılık sektöründe çok sayıda yolcuya konforlu bir hizmet sunmakta, güvenilir uçuşlarının güzergahı olmaktadır. Balıkesir Edremit İlçesin’ de yer alan ve ulaşımı son derece zahmetsiz olan koca seyit havalimanı Edremit, Ayvalık ve Burhaniye’ den toplu taşıma ile ulaşım mümkün olmaktadır. Ayrıca oldukça modern bir görünüme sahip olan hava limanı, 2008 yılında kendini geliştirmiş ve hizmetini taçlandırmıştır. Koca Seyit havalimanında dış ve iç hatlara yönelik uçuşlar yapılmaktadır. Şehir merkezine 80 km uzaklıkta, Edremit’ ten ise 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Balıkesir’ e gelip doğal güzellikleri görmek isteyen yerli ve yabancı turistler çok büyük kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Ülkemizin çok önemli bir turizm beldesi olmasının yanı sıra, havalimanı bulundurması turizmi de taçlandırmaktadır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Özellikleri

Balıkesir ve çevre İlçelere tatile veya konaklamak için gelmek isteyen herkes için ucuz bilet alma şansı vardır. Özellikle yaz ve bahar aylarında turist sayısında olan artış uçak fiyatlarındaki oranı da daha ekonomik hale getirmektedir. Bu sayede ekonomik uçak biletiyle şehre ulaşım sağlamak isteyen herkes, bu indirimden faydalanabilmektedir. Her bakımdan güzelliği ile baş döndüren Balıkesir’ e çok yaraşır bir havalimanı olmasının yanı sıra, kendini geliştirip son derece modern bir yapıya bürünmesi de ayrıca beğeni toplamaktadır. Şehirde en çok yaz aylarına turist bulunması nedeniyle tatil beldelerinde de ciddi artışlar yaşanmaktadır. Tabi buradaki en büyük payın havalimanında olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Zira uzun ve yorucu yolculukların en zorlu basamağını kaldırıp, oldukça kolay bir ulaşım hizmeti sağlamaktadır.

Balıkesir’ de en çok Ayvalık, Edremit, Akçay, Burhaniye, Erdek gibi tatil yöreleri ziyaret edilmektedir. Üstelik mesafeler oldukça yakın olmakla beraber, zahmetsiz bir yolculuk sonrası vakit kaybetmeden şehri keşfe çıkmak kaçınılmaz olur. Havalimanından araç kiralayabilir, güzergah üzerinde servis yapan araçlardan faydalanabilir, taksi tercih edebilir veya minibüslerden yararlanabilirsiniz.

Yorum var “Balıkesir Koca Seyit havalimanına nasıl gidilir

  1. Açık bir yol tarifi yapmışsınız emeğinize sağlık sayenizde yeni ulaşım yolları edindim artık bu yollar sayesinde hızlıca gidip gelirim havalimanından acil durumlarda kullandığımda falan lazım oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir