Aogashima Volkanı Japonya Gezilecek Yerler

Aogashima volkanı yurtdışı gezilerinde Japonya tercihinde bulunan turistlerin gezilecek yerler listesinin başında yer bulan mekânlar arasında bulunmaktadır. Aogashima volkanı Japonya gezilecek yerler düzenlemenizi yaparken listenizin başında olmalıdır.

Aogashima denizin ortasında bulunan bir Japon adasıdır. Bu adanın tam ortasında dev bir volkan bulunmaktadır. Bu ilginç adada yaklaşık olarak 200 kişi yaşamaktadır. Bu adaya sadece feribot ve helikopterler ile ulaşım sağlanmaktadır. Adada hala insanların elinin değmediği alanlar bulunmaktadır. Bu güzel adaya giderken volkanın aktif olduğunu unutmamalısınız. Daha önce patlayan bu volkan 1785 yılında faaliyete geçerek 140 kişinin ölümüne neden olmuştur. Bu patlamadan yaklaşık olarak 50 yıl kadar sonra insanlar tekrar adaya yerleşmek için gelmişlerdir. Adanın küçük bir kısmında yerel halkı yaşamsal faaliyetlerini sürdürmektedir.  Adada öyle dev mağazalar vs. bulunmamaktadır. Sadece bir okul ve bir postane mevcuttur.

Adanın Filipinler denizinde yer alması nedeni ile turistler için dalışlar düzenlenmektedir. Ada hem Japonya’nın hem dünyanın en büyük adaları arasında yer almaktadır.  432 metre yüksekliğe sahip olan Aogashima adası Japonya’da bulunan en yüksek adadır. Bu adada oldukça yüksek uçurumlar dikkat çekmektedir.

Genel olarak bu adayı çok merak eden turistler Japonya’da en çok burayı ziyaret etmektedirler. Adada dalış yaparak denizin tadını çıkaran ziyaretçiler gezintilerinin ardından volkanik olan bu adada jeotermal havuzların da keyfini sürmektedirler.  Aktif bir yanardağ ile yaşayan halkı merak ederek bu adaya gelen turistler manzara ve bakir alanlara hayran kalmaktadır.

Bu ilginç adayı ziyaretiniz sırasında dev uçurumlara oldukça dikkat etmelisiniz. Yıl boyunca bu uçurumlardaki tehlikeyi fark edemeyen turistler ölümle burun buruna kalabilmektedirler.

Aogashima adasında yaşayan halk gelen ziyaretçilerle oldukça yakından ilgilenmektedir. Ada hakkında bilgi almak isterseniz yerel halk size yardımcı olacaktır.

Aogashima adası ve Aogashima volkanı dünya üzerinde görülmeye değer en ilginç mekânlar arasında bulunmaktadır. Yaşayan bir volkan, bakir bir ada ve 200 kişilik nüfusu ile oldukça ilginç bir tarzı bulunmaktadır.  Japonya’nın en çok ziyaret edilen mekânının bu ada olduğunu unutmamalısınız. Bu adaya gitme planlarınızı yaparken ulaşım açısından biraz sıkıntılı olduğunu unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir