Amerika New Orleans gezilecek yerler

Amerika Birleşik Devletlerinin en bilinen ve eğlencenin nabzını tutan şehirlerinden biridir New Orleans, Louisiana eyaletinin en keyifli ve renkli şehirlerinden olan New Orleans her mevsim turist akınına uğramaktadır. Müzik kulüpleri, barlar, çeşitli festivaller ve en önemli Jazz müziğinin doğum yeri olan şehir, hem gece hem gündüz tüm ziyaretçilerine renkli bir dünyanın kapılarını açıyor. Eğer sizde neworleansta nerelere gidebilirim? Diye merak ediyor ve tatil planı yapıyorsanız, mutlaka not almanız gereken bilgileri sizlere sunuyoruz. Öncelikle hangi tarihlerde gideceğinize kadar verin. Çünkü Mardi gras ve jazz festivallerine denk düşmeniz dahilin de, son derece keyifli bir tatilin kapılarını açmış olursunuz. Dünya’ nın her yerinden sadece bu renkli festivalde yer almak isteyen binlerce turistin varlığı eğlence dinamizminizi artıracaktır. Bu önemli bilgiyi izlerle paylaştıktan sonra, şimdi nereleri görmeniz gerektiğini de değinelim.

New Orleans Gezilecek Yerler

Öncelikle belirtelim tarihi, parkları, katedralleri, sokakları hatta mezarlarıyla ünlü olan şehir baştan sona tarihi ve doğal güzellikleri kucaklamış durumdadır. Öncelikle şehrin merkezini ve çevresini gezip, başka yerlerden ne kadar farklı ve cazip olduğunu keşfetmelisiniz. 100 yıllık evleri, renkli caddeleri ve sokak müzisyenleri ile eğlenceye doyacağınız şehir sizleri bekliyor.

City Park: Kocaman bir alana yayılmış bol yeşil rengine hakim dinlenme alanlarından biridir. Büyüleyici ağaçlar ve post modern heykellerin hakim olduğu parkta gezgin küçük trenler bulunmaktadır. Bu da dinlenirken eğlenmenizi mümkün kılacaktır.

French Quarter: Tamamen turizme adanmış ve yayalar için aktif olan bir bölge olmaktadır. Araç trafiğine kapalıdır ve dükkanlar, halka pazarı ve turistler için hediyelik eşyalar barındırmaktadır.

Aziz Louis Katedrali: Oldukça heybetli ve görkemli bir yapıya hakimdir. Şehrin tam merkezinde bulunan binaya uğramak kesinlikle doğru olacaktır.

Bataklık Timsah Turları: New Orleans’ ta yapılması gereken en macera dolu ve adrenalin yüklü gezi nehirde yapılan timsah turları olmaktadır. Turistik aktivitelerin en başında gelmektedir ve timsahları beslemek oldukça etkileyici bir deneyim olacaktır. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek bu müthiş tur sayesinde, doğanın içinde kendinizi harika hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir