Air France Bagaj uygulamaları

Air France Havayolları ile uçmayı planlayanların diğer havayollarında da olduğu gibi bagaj kuralları hakkında bilgi edinmeleri doğru olacaktır çünkü her firmanı uygulaması farklı olduğundan nasıl olduğu bilinirse problem yaşanmaz. Seyahatlerde yolcuların problem yaşadıkları husus bagaj olup sıkıntının yaşanma sebebi ise Air France firmasında da olduğu gibi her firmanın uygulaması farklı olmakta ancak uygulaması nasıldır konusu yolcularca bilinmemektedir. Aslında her firma kendi resmi online sitesinde bagaj kuralları hakkındaki bilgiyi müşterileri ile paylaşmaktadır. Sadece online sitede değil bilet alımı yapılırken ofise sorulduğunda veya müşteri hizmetleri aranıp sorulduğunda bu konu hakkında yolculara yardımcı olunmaktadır. Her biletin bagaj limitinin ne kadar olduğu ne kadarının ücretsiz ne kadarının ücretli olduğu Air France firması tarafından da önceden belirlenmiştir.

Air France yolcuları sınırsız bagaj taşıma hakkına sahip değildir. Ücretli veya ücretsiz de olsa bütün bagaj hakkı sınırlıdır. Sınırlı olması bayanları pek hoşnut etmemektedir. Fakat her bir uçağın belli bir taşıma kapasitesi olduğu düşünülürse böyle bir kuralın olması oldukça mantıklıdır. Firma Avrupa içi yaptığı uçuşlarda ücretsiz hak olarak tek bavul için 23 kilo belirlemiştir. 23 ile 32 kilo arasındaki bavul için 55 Euro, 55 kilodan fazla yük olduğunda her bir bavul için 100 Euro ücret belirlenmiştir. Kabin içine alınacak el bagajı sınırı 8 kilogram olup bu el yükünün ebatları ise 55x40x23 olarak belirlenmiştir. Bu sınırları aşan her türlü bavuldan ek ücret alınmaktadır.

Air France firmasında ücretsi bagaj hakkı, serbest bagaj hakkı ve sınır aşıldığında ödenmesi gereken ücretler uçuş istikametine, biletin niteliğine ve biletin Ekonomi, Bussiness veya First Class sınıflarından hangisinden alındığına göre değişmektedir. Bilet alındığında bu konu hakkında güncel bilgileri almak için havayollarının resmi online sitesini ziyaret etmek faydalı olabilir. 1900’lü yıllara dayanan geçmişi ile Fransa’nın en köklü havayolları olan Air France 2004 yılında başarılı KLM şirketine ortak olarak kendini geliştirmiştir. KLM şirketi ile ortak olması uçuş rotasını artırmıştır. Günde 250’den fazla noktaya uçan havayollarının filosunda 635 uçak bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 113 ülkeye uçmaktadır. Ülkemizden de Los Angeles, New York, Şanghay Washington ve Tokyo’ya uçuş yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir