Aegean Airlines Türkiye Uçuş Bilgileri

Yunanistan havayolu şirketi Aegean Airlines Türkiye hava ulaşımında da etkin bir konuma sahiptir ki özellikle Atinaya gerçekleştirilen uçuş ve seferleri ile bilinen firmanın bilgileri için resmi sitesine göz atmakta fayda vardır. Uygun uçak bileti satışı yapan sitelerde de bilgileri bulunan Aegean Airlines firması Atinaya aktarmasız uçuş gerçekleştirilirken Türkiye ile Avrupanın bazı ülkelerine aktarmalı seferler de düzenlemektedir. Ülkemizin en büyük havaalanı olan İstanbul Atatürk Havalimanından Yunanistan’ın başkenti Atina’ya uçmak isteyenler biletini Aegean Airlines firmasından alabilirler. İstanbul Atatürk Havalimanından aktarmasız olarak gerçekleştirilen bu yolculuk ortalama 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Yunanistan’ın en köklü havayolu firması olan Olympic Air’i satın alarak zamanla daha da geliştiren firma uygun fiyatları ile de dikkatleri çekmektedir.

İzmir tatilcilerin çok sevdikleri bir kentimizdir. İzmir’e tatile gelmiş olanlar biraz da Yunan güneşinde güneşlenmek istediğinde Aegean Airlines firması misafirlerine hizmet vermeye hazırdır. Gerçi bazı kişiler deniz yolculuğunu tercih etse de havayolunu tercih edenlerin sayısı hiç de az değildir. Ülkemizin bazı noktalarına yaptığı uçuşlarda Türk Hava Yolları ile ortaklaşa hareket etmektedir. Uçak filosu, uçuş destinasyonları ve yolcu sayısı kriterlerine göre ülkesinin en iyi havayolu şirketi seçilen firma 1999 yılında kurulmuştur. Yunanistan’ın ilk özel havayolu şirketi olan Aegean Airlines şirketi ilk uçuşunu Atina’dan Heraklion’a gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Jet Avro RJ100 modelli uçağı ile Selanik’e yaptığı uçuşta ilklerden olup çok kısa sürede uçuş destinasyonlarına yeni yerler eklemiştir.

Heraklion ve Selanik’in üzerine Korfu, Rodos, Dedeağaç ve Hanya noktalarını da ekleyen firma filosunu da büyütmeye ve genişletmeye başlamıştır. Yaklaşık 18 yıl içerisinde ülkenin 12 ayrı havalimanından dünyanın 28 ülkesine uçmaya başladı. 28 ülkenin yaklaşık olarak 160 noktasına uçuşları bulunan şirket dünyaca ünlü hava yolu ittifaklarından Star Alliance’ın üyelerindendir. Filosunu oldukça geliştirmiş olan havayollarının filosunda şuanda 8 adet AIRBUS A321 tipi yolcu uçağı, 38 adet AIRBUS A320, 4 adet Dash 8-100, 10 adet Dash 8-Q400, 2 adet ATR modelli uçak ve 1 adet AIRBUS A319 tipi yolcu uçağı bulunmaktadır. Uçaklarının teknik bakım ve onarımlarını şirketin kendi elemanları yapmaktadır. Düzenli bakımları yapılan uçakların sunduğu hizmet ise o nispette güvenli olmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir